PORADNIK ÓSMOKLASISTY 2021

OFERTA SZKÓŁ POWIATU BRZESKIEGO

Edukacja ponadpodstawowa w Powiecie Brzeskim opiera się na trzech filarach. Kształcenie odbywa się na poziomie zawodowym, technicznym i ogólnokształcącym. Liceum gwarantuje staranne przygotowanie pod kątem studiów medycznych, prawniczych czy dziennikarskich. Dużą popularnością cieszą się też kierunki z branży medialnej i fotograficznej. Znakomite wyniki co rok osiągają klasy logistyczne i ekonomiczne. Na wysokim poziomie funkcjonują gastronomia czy turystyka i hotelarstwo. Młodzież chętnie wybiera również kierunki z zakresu mechatroniki, informatyki czy geodezji. Co więcej, na współczesnym rynku pracy brakuje fachowców, dlatego obecnie swój rozkwit przeżywają szkoły branżowe – mechanik, ślusarz, elektryk, monter, kucharz, cukiernik, kierowca zawodowy – to kilka propozycji Powiatu Brzeskiego dla tych, którzy już po 3 latach chcą mieć „fach w ręku”.

Kadra zarządzająca i pedagogiczna w procesie nauczania dokłada wszelkich starań, aby zdobyta wiedza teoretyczna została od razu wykorzystana podczas zajęć praktycznych. Umożliwiają to m.in. doskonale wyposażone pracownie naukowe, a także ścisła współpraca z krakowskimi uczelniami. Z kolei na kierunkach zawodowych i technicznych z powodzeniem wdrożono kształcenie dualne, czyli połączenie praktyki z teorią oraz pracą na konkretnym stanowisku w przedsiębiorstwie – taki system edukacji daje lepszy start na rynku pracy.

Każda szkoła w swojej ofercie posiada atrakcyjny pakiet zajęć dodatkowych, związanych z rozwojem sportowym, intelektualnym, medialnym, turystycznym czy artystycznym. W ramach projektów ze środków unijnych uczniowie szkół Powiatu Brzeskiego wyjeżdżają na staże zagraniczne, a także podejmują płatne praktyki w lokalnych przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych.

Infrastruktura placówek oświatowych należy do czołówki baz dydaktycznych w regionie. W ten obszar intensywnie inwestujemy od początku istnienia Powiatu Brzeskiego. Szkoły są nowe lub gruntownie zmodernizowane, a ich pracownie i obiekty sportowe nowoczesne i w pełni wyposażone w specjalistyczny sprzęt i pomoce naukowe. Zaawansowanie technologiczne szkół pozwala uczniom na pełne wykorzystanie ich potencjału, co przekłada się na osiąganie sukcesów w olimpiadach ogólnopolskich.

Powiat Brzeski od lat prowadzi przemyślaną i stabilną edukację ponadpodstawową. Ofertę opracowuje sztab specjalistów po analizie sytuacji i tendencji na rynku pracy, w porozumieniu z przedsiębiorcami, Powiatowym Urzędem Pracy oraz środowiskiem naukowym uczelni wyższych. To gwarancja profesjonalnego przygotowania i obiecującego startu w dorosłe życie.

Drodzy Uczniowie – Absolwenci Szkół Podstawowych!

Młodość kojarzymy zwykle z najlepszym okresem w życiu – beztroską, energią i motywacją. Niemniej jednak to także czas pierwszych dorosłych decyzji, które mają właściwie ukształtować Wasz charakter oraz drogę zawodową. Niestety wkraczamy w bardzo trudne i wymagające czasy, zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym. Dlatego tak ważne jest, abyście poznali swoje aspiracje i już teraz rozpoczęli właściwą ścieżkę kariery.

Zdaję sobie sprawę, że w dobie wszechobecnej reklamy i natłoku informacji, którymi bombardują Was współczesne media, możecie czuć się zdezorientowani. Tym samym podjęcie trafnej decyzji często jest utrudnione. Chcemy rozwiać Wasze wątpliwości i uporządkować myśli. Mam nadzieję, że przygotowane zestawienie kierunków kształcenia w szkołach Powiatu Brzeskiego okaże się pomocne. Zależy nam na tym, abyście wybierali rozsądnie, abyście wybierali, mając perspektywę na przyszłość. Abyście odkryli swoje zainteresowania i talenty, wiedzieli, w jakim zawodzie możecie się kiedyś realizować, dobrze zarabiać i godnie żyć.

Góra