Wydarzenia

Bochnia. Karambol na A4 w kierunku Krakowa: zderzyły się 4 samochody i autobus, 7 osób rannych ZDJĘCIA

Pięć godzin  A4  od Bochni w kierunku Krakowa była całkowicie zablokowana. Tuż przed godziną 15 na 453 odcinku autostrady doszło do karambolu. Dwupiętrowy autobus najechał na hondę.  Honda uderzyła następnie w nissana, ten w opla. Na końcu była jeszcze kia. Siedem osób trafiło do szpitala, w tym kobieta w ciąży z trójką dzieci.

Autobusem, który jechał z Kijowa do Szczecina podróżowało 86 obywateli Ukrainy. Nikomu z nich nic się nie stało. Ranni, na szczęście nie groźnie zostali pasażerowie pozostałych samochodów. W sumie siedem osób.

Ciężarna kobieta z trójka dzieci trafiła do szpitala w Prokocimiu. Trzech mężczyzn do szpitali w Bochni i Krakowie.

Około godziny 19.45 uszkodzone samochody  zostały ściągnięte z pasa ruchu i możliwe było przywrócenie ruchu. Rozładowanie  gigantycznego korka potrwa jednak jeszcze trochę.

W wyniku wypadku zablokowana  została także Bochnia.

Chronologiczny przebieg wydarzeń

15.25

Autostrada w kierunku Krakowa jest zablokowana. Policja przewiduje jednak, że ruch uda się przywrócić przynajmniej jednym pasem w ciągu  10-15 minut.

Samochody jadące od strony Tarnowa na węźle bocheńskim są kierowane na starą „czwórkę”.

15.30

Ze wstępnego rozeznania wynika, że osoby poszkodowane w wypadku nie odniosły poważnych obrażeń

 15.40

Na miejscu zdarzenia czyli 453 odcinku autostrady w kierunku Krakowa nadal są karetki pogotowia, samochody policji i straży pożarnej. Droga nadal jest zablokowana

16.00

Policja apeluje, aby z autostrady zjeżdżać już w Brzesku. W kierunku Bochni są potężne korki

 

16.05

Wśród osób poszkodowanych jest kobieta w ciąży i trójka dzieci, a także trzech mężczyzn. Policja ustaliła także, że  autobusem,  podróżowali obywatele Ukrainy.

16.30

Kobieta z trójką dzieci trafiła do Prokocimia, trzech mężczyzn do szpitala w Bochni i Krakowie. Trasa nadal jest zablokowana. Na miejsce będą podstawione dwa autokary, które przewiozą  86 obywateli Ukrainy do szkoły w Proszówkach. Tam ma być dla nich zorganizowany ciepły posiłek oraz gorąca herbata.

Mężczyźni  jechali autokarem  z Kijowa do Szczecina.

Ruch na A4 wg najnowszych ustaleń ma być  odblokowany ok. godziny 18

16.45

Strażacy z KP PSP w Bochni  chcą usunąć z drogi pojazdy, by udrożnić, choć jeden, awaryjny pas w kierunku Krakowa. Na miejsce musi dojechać  specjalistyczny sprzęt, który zabierze autokar i pozostałe cztery samochody. – Jest nadzieja, że ruch jednym pasem zostanie przywrócony za 30 min. – mówi  mł. bryg. Robert Cieśla, komendant KP PSP w Bochni.

17.10

Ruch pasem awaryjnym został przywrócony. Policja przestrzega jednak, że utrudnienia na A4 potrwają jeszcze co najmniej 2-3 godziny. Konieczne jest bowiem przetransportowanie z miejsca zdarzenia uszkodzonych pojazdów.

 17.50

Z miejsca wypadku wyjechał autobus z pasażerami autokaru. 86 osób, które nim podróżowało jedzie do Szkoły Podstawowej w Proszówkach.

18.20

Funkcjonariusze policji autostradowej w Krakowie  ustalili, że przyczyną wypadku  było niezachowanie należytej ostrożności i odstępu pomiędzy  jadącymi pojazdami.  Według policji kierowca autokaru najechał na tył hondy. Honda uderzyła w jadącego przed nią nissana, ten w opla, a opel w kię.

19.30

Wypadek na autostradzie spowodował, że zakorkowana jest cała Bochni. Problemy są także na czwórce w kierunku Krakowa.

19.35

Ruch na autostradzie w kierunku Krakowa został przywrócony. Odbywa się dwoma pasami. Zajęty jest jeszcze tylko pas awaryjny. Pomocy drogowej udało się usunąć uszkodzone pojazdy. Policja przewiduje, że za 2-3 godziny ruch zostanie całkowicie rozładowany.

Fot. JRG Bochnia

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra