- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. W sobotę zebrano ponad 14 ton makulatury! Dochód z akcji wesprze budowę Centrum Dziecka w Kamerunie ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Kolejny sukces akcji „Makulatura na misje”. Podczas drugiej w tym roku akcji zorganizowanej przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni zebrano 14 ton papieru. W efekcie ponad 8700 złotych trafi na budowę Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu.

W siedmiu kontenerach w sobotę zebrano 11 120 kg zużytego papieru i tektury. Bezpośrednio do bazy firmy Ekombud osoby indywidualne i instytucje przekazywały 3 040 kg surowca. Łącznie zebrano 14 160 kg makulatury.

– To jeszcze nie wszystko. Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Na stworzenie nowych miejsc dla dzieci w przedszkolu i w szkole w Centrum Dziecka w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 8 740 zł – mówi Maria Ślusarz, ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni.

W sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pomagali parafianie z parafii św. Jana Nepomucena.

Makulaturę przekazało wiele szkół i placówek edukacyjnych: Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni, Miejskie Przedszkole „Górniczy Kącik nr 3 w Bochni, Przedszkole w Mokrzyskach, Szkoła Podstawowa w Królówce, Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, Zespół Szkół w Szczurowej, II Liceum Ogólnokształcące w Bochni.

Do akcji włączyły się również bocheńskie firmy: Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Sport-Relax – Sklep Sportowy, Galeria Rondo, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Keijsers Interior Projects, Artsklep.com, Bosch Car Service Trojak, Starostwo Powiatowe w Bochni, Firma Handlowa Moskit, Sanit. Hurtownia Art. Sanitarno – Instalacyjnych, PTTK Oddział w Bochni, Studio K w Łapczycy.

Pieniądze zostaną przekazane na budowę Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra