- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Blisko 40 ton makulatury zebrano podczas sobotniej zbiórki. Dochód z jej sprzedaży wsparł budowę Centrum Dziecka w Kamerunie ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Po długiej przerwie odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka makulatury na misje. Sobotnia akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

-Na placu przy kościele św. Pawła Ap., gdzie ja zorganizowano udało się zapełnić 15 kontenerów, w których zmieściło się 27 040 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości  12 530 kg. Łącznie zebraliśmy 39 570 kg, co dało  kwotę 5 935,50 zł. Cztery osoby przekazały darowiznę w wysokości 140,00 zł relacjonuje Maria Ślusarz, organizatorka akcji ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT.

Konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, wsparto kwotą 6 075,50 zł.

Tak zaskakująco dobry wynik zbiórki został osiągnięty dzięki zaangażowaniu ogromnej ilości osób z Bochni, Brzeska, ziemi bocheńskiej i ziemi wielickiej.

Do zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Grajowie, Szkoła Podstawowa w Wiatowicach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Studio K w Łapczycy,Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska – Radwan, PAN PIOTR – Przeprowadzki, Galeria Rondo w Bochni, firma Lock-Tel, sklep Natalka w Grobli, Szpital Powiatowy w Bochni, Dom Pomocy Społecznej w Bochni, Parafia św. Mikołaja w Bochni.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. Wszystkim osobom, które tak ofiarnie wsparły Akcję i pracowały przy składaniu makulatury do kontenerów organizatorzy akcji składają wyrazy wdzięczności.

-Szczególne podziękowania należą się bocheńskim instytucjom i portalom internetowym, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” – dodaje Maria Ślusarz.

Aktualnie powstał już pierwszy budynek Centrum w stanie surowym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykończenie i wyposażenie pomieszczeń budynku.

Następna zbiórka makulatury uzależniona jest od koniunktury na tym rynku. .

Budowę centrum mozna wesprzeć przekazując fundusze na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,

ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock

Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000

dopisując przeznaczenie ofiary: – na  budowę CENTRUM DZIECKA,

lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:

„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11″.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra