- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W poniedziałek sesja Sejmiku Małopolskiego, a podczas niej dyskusja na temat nowelizacji deklaracji z 2019 roku

- REKLAMA -

Na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni województwa zajmą się Małopolskim Konsensusem – planem działania w kontekście trwających konsultacji z Komisją Europejską. Szczegóły realizacji tego projektu przedstawił podczas konferencji prasowej marszałek Witold Kozłowski.

Na najbliższej sesji SWM, zaplanowanej na 27 września br., radni województwa zajmą się nowelizacją deklaracji z 2019 roku – tak, by wyeliminować z niej terminy nieprecyzyjne oraz kontrowersyjne.

Szczegóły realizacji projektu pod nazwą Małopolski Konsensus zostały omówione przez marszałka Witolda Kozłowskiego podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Pierwszym krokiem w tym projekcie było powołanie Rady oraz Pełnomocnika Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Równego traktowania i Praw rodziny. To był krok, po którym otrzymaliśmy informację od naszego opiekuna, czyli pani dyrektor Marii Galewskiej, która oceniła powołanie Pełnomocnika i Rady jako działania w dobrym kierunku. Było to dobrze przyjęte, jednak dalsze oczekiwanie jest takie, aby nastąpiła korekta deklaracji sprzed dwóch lat

– powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Drugim krokiem jest nowelizacja tej deklaracji. Przygotowany jest projekt, który będzie przedstawiony w poniedziałek na sesji. Zgodnie z oczekiwaniami, usunęliśmy wszystkie zapisy dotyczące tych wrażliwych tematów i nieprecyzyjnych terminów, dotyczących sprzeciwu wobec ideologii LGBT. Utrzymaliśmy natomiast zapisy dotyczące wsparcia dla każdej małopolskiej rodziny i odwołanie się do tysiącletniej tradycji Narodu i Państwa Polskiego, ale też wielowiekowego umiłowania Polaków do wolności

– podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Tymczasem radni Koalicji Obywatelskiej, na najbliższą sesję przygotowali projekt uchwały całkowicie unieważniającej deklarację z 2019 roku.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  O.Bywatel

  22 września 2021 godzina 21:54

  Ale się wp….lili w kabałę . Nadgorliwość nie popłaca. Ale ostateczni pękli i musza się rakiem wycofać z rezolucji. Przed chwila przeczytałem pogłoskę, że sejmikowa większość z PISu przygotowała poprawkę, ąby ta ich rezolucja nie dotyczyła kleru. Biorąc pod uwagę , że jest tam duża ilość ludzi LGTB , jest możliwe, że Unia będzie zadowolona z autopoprawki. Podobne jak sami zainteresowani.

 2. Avatar

  Caruso

  23 września 2021 godzina 19:27

  Zastawiające jak to możliwe, że w XXI wieku dzisiejsi obecnie panujący w Polsce zaprowadzają porządki rodem ze Średniowiecza. Czyli próbują cofnąć czas o kilka wieków.
  Ale najbardziej przeraża to, że aż tylu naszych Rodaków tego nie widzi, nie zauważa, a jeszcze gorzej, bo zbyt wielu tą kompromitującą dla Polski i Polaków głupotę popiera i z tym bezsensem się utożsamia. Czyżby są aż tak pozbawieni zdrowego rozsądku, roztropności odpowiedzialnego myślenia?
  Czy być może chcą się przypochlebić hierarchom KK głoszącym zaprzeczenie nauk Zbawiciela o „zbłąkanych owieczkach”? Ale czemuż to takie lizusostwo? Owszem zapewne jest wynik służalczo uległej postawie ogromnej części Polaków, którzy na widok sutanny lub habitu nieomal padają na kolana przed osobami konsekrowanymi w te szaty ubranymi, a przecież to są tacy ludzie jak i my, czyli nie są nieomylne, nie są póki co Bogami. Różnią się tym że mają większa wiedzę w kwestii Religii i Wiary..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra