- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W Mechaniku rusza kształcenie dualne. Uczniowie będę się szkolili w zakładach branży chłodniczej

W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego Starosta Bocheński Adam Korta podpisał z czterema wiodącymi firmami z Bocheńszczyzny porozumienie związane z realizacją kształcenia dualnego przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Od września uczniowie popularnego Mechanika uczący się na kierunku Technik Chłodnictwa i Klimatyzacji będą mogli łączyć naukę w szkole z praktykami zawodowymi w bocheńskich firmach Bolarus i CEBEA, wiśnickim Igloo oraz rzezawskiej firmie MAWI.

Kształcenie dualne opiera się na ścisłej współpracy pomiędzy szkołą zawodową a zakładem pracy. To połączenie nauki z pracą. Oba te podmioty dzielą pomiędzy siebie obowiązek kształcenia młodego człowieka. System ten jest bardzo wysoko ceniony, ze względu na ścisły związek teorii z praktyką, dlatego bardzo się cieszę, że udało się podpisać to porozumienie— zaznacza starosta Adam Korta

System ten łączy nauczanie bezpośrednio z rynkiem pracy, dzięki czemu pracodawcy i potencjalni pracownicy mogą nawiązać kontakt już na etapie nauczania. Dzięki temu, uczniów – przyszłych pracowników przygotowuje się bezpośrednio pod rynek pracy.

Podpisane porozumienie zakłada zapewnienie uczniom przez zakład pracy odpowiednich warunków do realizacji praktycznej nauki zawodu, zapewnienie nauczycieli, instruktorów oraz opiekunów praktyk zawodowych.

W podpisaniu wzięli udział Elwira Bohdanowicz i Bogusław Gąsiorek prezesi Bolarusa, Tomasz Młynarski i Przemysław Włodarczyk prezesi firmy IGLOO, Bogusław Stęplewski z CEBEA, Władysław Dziedzic właściciel firmy MAWI, władze powiatu- starosta Adam Korta i wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz Jan Balicki dyrektor Mechanika.

Umowa została podpisana do grudnia 2025 r.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra