- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Turyści w centrum Bochni! Kopalnia soli w końcu współpracuje z miastem

Fot. małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Na temat organizacji transportu pomiędzy szybem Campi, a centrum miasta oraz organizacją wspólnych wydarzeń związanych z lokacją miasta rozmawiali Zygmunt Dobrowolski prezes Kopalni Soli w Bochni i burmistrz Stefan Kolawiński. To kolejne spotkanie, które dowodzi, że współpraca pomiędzy miastem, a kopalnią zaczyna nabierać realnych kształtów.

Przedstawiciele miasta i kopalni nie chcą zdradzać szczegółów prowadzonych rozmów. Udało się nam jednak ustalić, że podczas kolejnego już spotkania został poruszony temat organizacji transportu turystów pomiędzy szybem Campi, a centrum miasta. Przystanki mają być zorganizowane przy zabytkach i punktach, które warto pokazać turystom. Chodzi o poszerzenie oferty kopalni, a tym samym zatrzymanie na dłużej w Bochni osób, które ją odwiedzają.

Podczas kolejnego już spotkania rozmawiano też na temat wspólnej organizacji wydarzeń związanych z lokacją Bochni.

– Prezes kopalni jest otwarty na współpracę z miastem. Jest osobą bardzo konkretną, jednoznaczną. Mam wrażenie, że uda się nam rozwiązać problemy, które do tej pory były nierozwiązywalne – podkreśla w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl burmistrz Stefan Kolawiński.

Jednym z takich problemów jest właśnie przywrócenie ruchu turystycznego w centrum miasta. Temu ma służyć poszerzenie trasy turystycznej o zabytki Bochni. Kopalnia chce wznowić działalność restauracji Grota zlokalizowanej obok szybu Sutoris. Rozmowy na temat odkupienia tej nieruchomości trwają od dawna. I idą w dobrym kierunku. Jeśli jednak nie zakończą się pozytywnie, kopalnia uruchomi restaurację w budynku Starej Warzelni przy szybie Campi.

Na temat wspólnych przedsięwzięć dobrze wypowiada się także nowy prezes kopalni.

-Widzę dużą chęć współpracy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, transport uruchomimy jeszcze przez rozpoczęciem sezonu turystycznego w 2023 roku – podkreśla prezes Zygmunt Dobrowolski.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  Trzeba się pochylić,przemyslec

  25 października 2022 godzina 16:08

  Dobrze,że ten prezes zaczął temat i przejął inicjatywę bo z urzędu i od burmistrza to by było dalej niewykonalne i w sferze kosmosu

 2. Avatar

  Be Ton

  25 października 2022 godzina 17:14

  Co można zwiedzić w Bochni oprócz Kopalni Soli ? YYY Zamek w Nowym Wiśniczu 😉

 3. Avatar

  Trampek

  25 października 2022 godzina 21:32

  Jeszcze niedawno burmistrz Kolawinski w ramach „dobrej współpracy z Kopalnią” przytakiwał byłemu Prezesowi (poprzednikowi poprzednika): a cóż takiego Kopalnia i miasto będą mieć z przywrócenia ruchu turystycznego do szybu Sutoris ?!
  Cały Stefek ! Bo nawet dziecko wie że to byłaby kapitalna sprawa dla rozwoju usług w centrum miasta.

  • Avatar

   Anonim

   26 października 2022 godzina 14:00

   Trampek (jl) jaki ty jesteś głupi!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra