- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Karolina Wójcik z Jodłówki otrzymała stypendium wójta dla uzdolnionej studentki

- REKLAMA -

Wójt Mariusz Palej wręczył pierwsze w historii Gminy Rzezawa stypendium studenckie. Otrzymała je Karolina Wójcik z Jodłówki, która jest studentką drugiego roku administracji na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Stypendia dla studentów zamieszkałych na terenie gminy Rzezawa i osiągających wysokie wyniki w nauce powstały z inicjatywy wójta Mariusza Paleja. W tym miejscu warto podkreślić, że to nie pierwsza forma tego typu pomocy zainicjowana przez wójta Rzezawy. Kilka lat temu dzięki jego staraniom ruszył gminny program wspierania uzdolnionych uczniów pn. „Twoja szansa”. Jest on adresowany do dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży ze szkół średnich.

–  Każdego roku w ramach programu „Twoja szansa” stypendia otrzymuje kilkadziesiąt uzdolnionych uczniów. Mam nadzieję, że program skierowany do studentów również okaże się sukcesem i z każdym rokiem będzie coraz więcej osób, które będą mogły otrzymać stypendium. Jest ono formą uhonorowania za wybitne osiągnięcia, a jednocześnie zachętą do dalszego pogłębiania swojej wiedzy. W tym miejscu pragnę serdecznie pogratulować pierwszej stypendystce studentce z terenu naszej Gminy – Pani Karolinie – i życzę jej dalszych sukcesów –  podkreśla Wójt Mariusz Palej.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra