- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jednogłośne absolutorium dla wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja

- REKLAMA -

Rada Gminy Rzezawa podjęła jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia wójtowi Mariuszowi Palejowi wotum zaufania oaz absolutorium za realizację budżetu za 2021 rok.

Wynik głosowania absolutoryjnego nie może być żadnym zaskoczeniem. Wykonanie budżetu Gminy Rzezawa za 2021 rok pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa, a także Komisja Rewizyjna. Zeszłoroczny budżet Gminy Rzezawa został bowiem zrealizowany w bardzo dobrym procencie zakładanego planu. Dochody zostały wykonane w kwocie 71 625 448,18 zł na poziomie 100,71 procent planu. Wydatki zrealizowano natomiast na kwotę 69 695 753,34 zł, czyli w 96,55 procentach przyjętego planu.

2021 rok w rzezawskiej gminie był bardzo pracowity. Przyczyniło się to do realizacji wielu inwestycji. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć budowę nowoczesnego przedszkola z oddziałem integracyjnym w Dąbrówce, budowę kuchni i jadalni w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzezawie, czy modernizację budynku użyteczności publicznej przy ulicy Kościelnej w Rzezawie, w którym znajduje się gminna biblioteka oraz Klub Senior +.

W ubiegłym roku Gmina Rzezawa kontynuowała również rozbudowę ulicy Zielonej w Rzezawie w kierunku Jodłówki, budowę długo wyczekiwanej sali gimnastycznej w Krzeczowie, dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w kilku miejscowościach, przebudowę Potoku Jodłowskiego, czy budowę kompleksu boisk sportowych w Krzeczowie (I etap).

W 2021 roku rozpoczęto ponadto budowę skateparku koło kompleksu sportowego przy ulicy Wiśniowej w Rzezawie. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zrealizowało natomiast niezwykle ważną inwestycję polegającą na wzmocnieniu wału potoku Ulga w Rzezawie.

Pisząc o inwestycjach w 2021 roku, nie sposób nie wspomnieć, że Gmina Rzezawa w ubiegłym roku pozyskała rekordowe ponad 13,2 mln zł dotacji ze źródeł zewnętrznych. Dzięki temu wsparcie finansowe zyskało wiele ważnych inwestycji. Niektóre z nich zostały już zakończone, inne są w trakcie realizacji lub będą wkrótce wykonywane.

W 2021 roku Gmina Rzezawa bardzo dobrze poradziła sobie także z realizacją funduszu sołeckiego, na który przeznaczono w sumie 396 487,98 tys. zł. Pieniądze te zostały przeznaczone do wykonania najpilniejszych zadań inwestycyjnych w każdej miejscowości gminy, a więc w Borku, Bratucicach, Buczkowie, Dąbrówce, Dębinie, Jodłówce, Krzeczowie, Łazach, Okulicach, Ostrowie Królewskim i Rzezawie.

Podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się w środę w sali narad budynku komunalnego w Rzezawie, wójt Mariusz Palej podziękował wszystkim osobom, które wspierały realizację budżetu za 2021 rok. Szczególne słowa uznania powędrowały do radnych Gminy Rzezawa, Sołtysów, a także dyrektorów, kierowników i pracowników Urzędu Gminy oraz jego jednostek organizacyjnych.

Podczas sesji pod adresem Wójta Mariusza Paleja również padło wiele ciepłych słów. Radni docenili jego dotychczasowe zaangażowanie i pracę, która przyczynia się do ciągłego rozwoju Gminy Rzezawa.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  Rozsadna Krzeczowianka

  30 czerwca 2022 godzina 21:14

  Gratulacje dla Pana Wojta Gminy Rzezawa i podziekowania za Jego nalezycie wykonywana prace na rzecz naszej malej Ojczyzny .Kazdy rozsadny mieszkaniec to widzi ,z tego tez powodu piekne dzieki Radnym za to udzielenie wotum zaufania i absolutorium dla Pana Wojta oraz zyczenia dla wszystkich Panstwa dalszej owocnej piracy.

 2. Avatar

  yeti

  01 lipca 2022 godzina 18:10

  To jednogłośne to śmiech na sali !

  • Avatar

   Tylko krzeczowianka

   02 lipca 2022 godzina 20:00

   To cala beka wazeliny rozsadna krzeczowianko wiecej sie nie zmiescilo?

 3. Avatar

  Nepotyzm

  02 lipca 2022 godzina 15:01

  Sami swoi i ręka rękę myje.

 4. Avatar

  Rozsadna Krzeczowianka

  04 lipca 2022 godzina 10:27

  Jak bardzo zalosni sa Ci co nie widza zmian w naszej gminie, wazelina nic nie ma do tego ,fakty mowia same za siebie.Gmina wypiekniala i zyskala bardzo wiele przy obecnym Wojcie.Nie widze potrzeby polemiki z tymi zalosnymi ,zaslepionymi pismakami i tyle w temacie,pozdrawiam zfrustrowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra