- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Archeolodzy będą pracować w Bochni do końca roku. Sprawdzamy, czym się teraz zajmują? ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Jeszcze co najmniej dwa miesiące będzie pracować w Bochni grupa kierowana przez archeologa Marcina Paternogę. To zbadania jest jeszcze wykop pod fontannę zlokalizowany w północno-zachodniej części Rynku, a także teren na skrzyżowaniu pl. św. Kingi i ulicy Białej.

Każde stanowisko archeologiczne dostarcza ciekawych odkryć. Podczas prac cały czas natrafiamy na przedmioty lub ich fragmenty, które wnoszą nowe informacje zapewnia w rozmowie z Portalem Bochnia Brzesko z bliska Marcin Paternoga.

– Ostatnio odkopaliśmy bardzo dobrze zachowany fragment plecionki z łyka i wikliny. Była to najprawdopodobniej ściana, lekka konstrukcja, która mogła stanowić osłonę handlowego kramu funkcjonującego na bocheńskim Rynku – mówi archeolog.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  wujek stach

  27 października 2020 godzina 14:34

  I przez fragment plecionki przedłuży się o 2 miesiące remont rynku.. no do jasnej cholery, czy wyście powariowali… trzy lata były na szukanie plecionek,,, Bochnia z jej burmistrzem zawodzi bardzo…

  • Avatar

   w cd

   27 października 2020 godzina 22:09

   A gdzie by tak były dobrze opłacane badania bez jakiegokolwiek przyspieszenia ze strony UM ?

  • Avatar

   Wojtala70

   28 października 2020 godzina 17:37

   Czy przy fragmencie drogi między gminami Nowy Wiśnicz i Brzeźnica też trzeba plecionek,żeby się wreszcie zająć tym problemem?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra