Wydarzenia

Bochnia. Od poniedziałku zamknięte ulice: Wolnica i część Mickiewicza. Zobacz, jak jeździć? MAPA

Rewitalizacja Bochni wkracza w kolejną fazę. Od poniedziałku ruszy remont ulicy Wolnica. A to oznacza, że będzie ona wyłączona z ruchu. Zmiany przewidziano także na ulicy Mickiewicza. Z ruchu zostanie wyłączony odcinek od ul. Wolnica do ul. Kazimierza Wielkiego. To jednak jeszcze nie koniec zmian.

Na odcinku ul. Mickiewicza od pl. św. Kingi do ul.Wolnica będzie obowiązywał odwrotny od obecnego kierunek ruchu. Zmotoryzowani jadący od ulicy Różanej będą mogli skręcić tylko w lewo (nakaz jazdy z lewo). Jadąc pl. św. Kingi nie będzie można skręcić w lewo, tylko jechać prosto w kierunku ulicy Białej.

Od ulicy Białej od poniedziałku nie wiedziemy także w ulicę Mickiewicza.

– Jeśli nie będzie żadnych komplikacji, jest szansa, że prace budowlane na ulicy Wolnica i Mickiewicza zakończą się w ciągu dwóch-trzech miesięcy – powiedział portalowi Bochnia Brzesko z bliska Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni odpowiedzialny między za przebudowę centrum miasta.

Wykaz zmian w organizacji ruchu:

  • Całkowitemu zamknięciu dla ruchu kołowego ulegnie ul. Wolnica oraz fragment ul. Mickiewicza (od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Różanej).
  • Zmiana organizacji ruchu spowoduje również odwrócenie kierunku ruchu na niezamkniętym odcinku ul. Mickiewicza (pomiędzy ul. Różaną i ul. Białą) oraz z likwidacją miejsc postojowych zlokalizowanych przy tej ulicy.
  • Podróżujący ul. Różaną będą kierowani na ul. Mickiewicza w kierunku północnym, a następnie na ul. Białą.
  • Poruszający się niedawno oddanym do użytku Placem św. Kingi nie będą mogli skręcić w ul. Mickiewicza i będą kierowani na wprost w kierunku ul. Białej. Na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza będą poruszać się z pierwszeństwem przejazdu.

Na chodnikach wzdłuż wyłączonych ulic ruch pieszych będzie odbywał się bez przeszkód.

Urzędnicy bocheńskiego magistratu apelują do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzanej organizacji ruchu.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim

    26 lutego godzina 02:11

    A co z ul.Partyzantow???totalna ruina,nie droga!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra