- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Brawo! Brzeska „dwójka” z brązowym medalem

- REKLAMA -

W hali sportowej w Kamienicy (powiat limanowski) został rozegrany wojewódzki finał Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej 4-osobowej chłopców. Wystartowało w nim sześć drużyn, które zwycięsko przeszły przez eliminacje rejonowe. Jedną z nich była reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, zwanego popularnie „dwójką”, która wywalczyła brązowy medal.

Brzescy siatkarze, trenowani przez Szczepana Smolenia, w fazie grupowej wygrali z SP Kobylanka 2:1, po czym ulegli 0:2 SP 87 Kraków. Pozwoliło im to jednak na awans do półfinałów z drugiego miejsca w grupie. W walce o finał stoczyli zacięty bój z SP Niepołomice Jazy, przegrywając nieznacznie 1:2 w setach. Tę minimalną przegraną powetowali sobie w meczu o trzecie miejsce, pewnie pokonując 2:0 SP Andrychów i sięgając po brązowy medal Mistrzostw Małopolski. Złoty medal zdobyli siatkarze SP 87 Kraków.

Skład drużyny ZS-P Brzesko: Piotr Dumieński, Igor Gałek, Bartosz Kasperek, Leon Kraj, Leon Pukal, Szymon Ropek, Bartosz Smoleń, Konrad Sowa, Jakub Stalmach i Patryk Szałas.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra