- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zobacz, jak pięknie Brzesko obchodzi Święto 3 Maja! ZDJĘCIA

Fot. UM w Brzesku
- REKLAMA -

Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne obchody Święta 3 Maja w Brzesku odbędą się w skromniejszym wymiarze. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie msza święta w kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku, która zostanie odprawiona 3 maja o godzinie 10.30.

Po mszy burmistrz Tomasz Latocha oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w imieniu mieszkańców gminy Brzesko złożą wiązanki kwiatów przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz Pomnikiem Pomordowanych w Hitlerowskich Więzieniach i Obozach Zagłady.  

Brzescy samorządowcy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury zadbali, aby podkreślić doniosłe znaczenie, jakie mają te święta dla każdego mieszkańca naszej gminy. Już od kilku dni główne ulice miasta i wszystkie jego reprezentacyjne miasta zostały udekorowane biało-czerwonymi flagami i polskimi symbolami narodowymi.

Odświętny wystrój otrzymało rondo Armii Krajowej znajdujące się u zbiegu ulic Solskiego, Okulickiego i Szczepanowskiej. W tym roku patriotyczne elementy dołączone zostały do dekoracji ronda usytuowanego przy wylotowej drodze w kierunku Krakowa.

Od dziś do poniedziałku 3 maja budynek Urzędu Miejskiego wyróżniać się będzie za sprawą specjalnej iluminacji przedstawiającej wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu – Godło Rzeczypospolitej Polskiej, które w obecnej formie zostało przywrócone 31 grudnia 1989 roku.

Dużych rozmiarów biało-czerwona flaga zawisła na południowej fasadzie budynku Muzeum Regionalnego przy brzeskim Rynku. Wiele mniejszych pojawiło się już w oknach i na balkonach prywatnych posesji.

Miejski Ośrodek Kultury przygotował na 2 i 3 maja dwa specjalne spoty patriotyczne, które będą prezentowane oficjalnej stronie i facebookowym profilu MOK-u a także na youtube. Premiery tych spotów emitowane będą o godzinie 10.00. 2 maja zespół folklorystyczny Porębianie zaprezentują się w tańcu do muzyki „Poloneza Trzeciego Maja”,  a na 3 maja przygotowany został blisko 10-minutowy koncert złożony z patriotycznych utworów w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Wiesława Porwisza. Nagrań obu spotów dokonano w scenerii parku Goetzów.

– W tym roku ze względu na pandemię nie będzie plenerowych uroczystości. Zachęcamy jednak Państwa do dekorowania okien i balkonów flagami, do chwili zadumy w tych ważnych dla Polek i Polaków dniachpodkreśla burmistrz Tomasz Latocha.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra