- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Zebrali ponad 20 ton makulatury i pomogli wyposażyć przedszkole w Yaounde w Kamerunie ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Trzecia w tym roku zbiórka makulatury na misje została przeprowadzona w minioną sobotę przy kościele św. Jana Nepomucena. Cała akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zakończyła się bardzo dobrym wynikiem.

W 11 kontenerach złożono 14 690 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOMBUDU osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę w ilości 5 870 kg. Łącznie zebraliśmy 20 560 kg. Trzy osoby przekazały ofiary pieniężne.

-Tak, więc na wyposażenie przedszkola w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 9 145 zł – podsumowuje Maria Ślusarz, organizatorka akcji ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT O/Bochnia przy parafii św. Pawła Ap.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Jana Nepomucena.

Pomimo trwających wakacji do zbiórki makulatury włączyły się Szkoły Podstawowe z Dąbrówki, Sierosławic, Szczurowej, Mikluszowic, Krzeczowa i przedszkole z Gawłowa. Aktywnie w Akcję „Makulatura na misje” włączyły się także: Parafia pw. św. Feliksa PM w Niedzieliskach, Siostry Służebniczki Dębickie BDNP ze Szczurowej i z Bochni, Siostry Urszulanki SJK z Lipnicy Murowanej, Przychodnia Floris, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki w Krakowie i Studio K w Łapczycy.

Do dobrego wyniku zbiórki przyczyniły się bocheńskie instytucje i portale internetowe, które pomagają nam poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o Akcji „Makulatura na misje”, za co szczególnie serdecznie im dziękujemy.

 -S. Kolbena koordynatorka budowy Centrum Dziecka przesyła gorące podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli i o wrażliwym sercu, którzy  włączają się w akcję składania makulatury na rzecz Misji i budowy Centrum Dziecka w Yuandzie, w dzielnicy Cariere. Informuje także, że dzięki naszej pomocy 1 września rozpoczyna działalność przedszkole. Do dyspozycji dzieci zostanie oddanych 6 sal. Docelowo przedszkole będzie posiadać 9 sal. Jest to wielka radość dla bardzo biednych rodziców i ich dzieci – informuje Maria Ślusarz.

Budowę centrum można wesprzeć przekazując fundusze bezpośrednio na konto: 

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000 dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA
,

Kolejna zbiórka makulatury w sobotę 9 października br. przy parafii św. Pawła Ap.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra