- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wybierz się na wieżę widokową na Szpilówce. W sobotę zaplanowano tam wycieczkę z Lipnicy Murowanej

- REKLAMA -

Gmina Lipnica Murowana wraz z Gminnym Domem Kultury otwiera cykl wycieczek pieszych pn. „LIPNICKIE SZLAKI”. Na najbliższą zaprasza już 29 maja (sobota). Trasa: Lipnica Murowana – Iwkowa – wieża widokowa na „Szpilówce”.

– Będzie to znakomita okazja do bliższego zapoznania się z najpiękniejszymi miejscami, historią, znanymi postaciami i przyrodą naszego regionu – zachęcają organizatorzy cyklu.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIDOK Z WIEŻY

Początek wyprawy zaplanowano na lipnickim rynku, pod pomnikiem św. Szymona.

– Stąd udamy się na spacer, podczas którego zwiedzimy najważniejsze zabytki Lipnicy, w tym kościół św. Leonarda z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wkroczymy na historyczny „Szlak węgierski”, gdzie wędrować będziemy drogą pokonywaną przed wiekami przez kupców, wszelkiej maści poszukiwaczy przygód oraz… naszych dawnych władców. Maszerując wspaniałymi pogórzańskimi lasami w majowej szacie, dotrzemy do „Krzyża powstańców styczniowych” i na szczyt Szpilówki, aby z wieży widokowej podziwiać najpiękniejsze panoramy widokowe w okolicy. Powrót do rynku w Lipnicy poprowadzony będzie „ścieżkami partyzanckimi”, a spacer zakończymy pod „Dworem Ledóchowskich”, wspominając św. Urszulę w dniu jej wspomnienia liturgicznego – informują organizatorzy.


Zbiórka o godzinie 11.00; długość trasy 10 km; wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK o/Bochnia. Koszty uczestnictwa: bilet wstępu do kościoła św. Leonarda.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra