- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Wójt gminy Rzezawa wydał oświadczenie w sprawie komornika

- REKLAMA -

Mariusz Palej odniósł się do informacji podanych przez jednego z kandydatów do fotela gospodarza gminy. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Dziś do naszej redakcji trafiło oficjalne stanowisko UG w Rzezawie.

Stanowisko Urzędu Gminy Rzezawa


W związku z udostępnionym w przestrzeni publicznej Wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie w sprawie z powództwa wykonawcy inwestycji (przebudowa szkoły w Dąbrówce) przeciwko naszej Gminie, muszę wyjaśnić że przedmiotowy wyrok jest nieprawomocny co oznacza, że gmina ma otwarty termin do złożenia w tej sprawie apelacji i zostanie to zrobione w przyszłym tygodniu.
Wykonawca w trakcie budowy przerwał realizację i odstąpił od umowy, z czym Gmina się nie zgadzała. Natomiast z uwagi na ryzyko utraty dofinansowania w kwocie około 1,6 miliona złotych, konieczne było szybkie działanie i wybranie nowego wykonawcy, który faktycznie dokończył te prace w terminie, a dofinansowanie zostało uratowane.
Aktualnie Wykonawca dokonał zabezpieczenia zasądzonych środków na rachunku bankowym gminy, natomiast działanie to może być odczytywane jedynie jako próbą nacisku na Gminę żeby nie zaskarżyła wyroku i wypłaciła mu już teraz całą kwotę. Jako Wójt Gminy Rzezawa nie mogę poddać się takim próbom nacisku i pomimo trudnego okresu kampanii wyborczej, który przez Wykonawcę został wybrany raczej nieprzypadkowo, nie mogę zgodzić się na dobrowolną zapłatę kwot, które są moim zdaniem nienależne. Wyrok obejmuje zapłatę za roboty budowlane, które nie zostały zgodnie z umową i komisyjnie odebrane oraz rzekomo należne kary umowne. W budżecie gminy mamy zabezpieczone środki na zapłatę wynagrodzenia Wykonawcy, a co do kar umownych oczekujemy że Sąd Apelacyjny je uchyli.
Jednocześnie zapewniam, że finanse Gminy Rzezawa są bezpieczne, zajęcie konta choć chwilowo uciążliwe nie wpływa na żadne zobowiązania budżetu, a w przyszłym tygodniu wraz z apelacją Gmina złoży wniosek do sądu o ograniczenie tego zabezpieczenia, które w mojej ocenie jest nadużywane przez Wykonawcę dla konkretnych celów.
Muszę również wyrazić swoje ubolewanie faktem, że przedmiotowa sprawa jest wykorzystywana w kampanii wyborczej, a osoby, które ubiegają się o mandaty do reprezentacji naszej gminy przysługują się sprawie wykonawcy, który chce pobrać z naszego budżetu kwoty przewyższające wartość umownego wynagrodzenia.
Z poważaniem

Mariusz Palej
Wójt Gminy Rzezawa

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra