- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W sobotę odbyły się w Bochni XXVI Szaradziarskie Mistrzostwa Małopolski ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Bochnia była miejscem XXVI Szaradziarskich Mistrzostw Małopolski, w których udział wzięło 29 znanych szaradzistów ze Śląska, Mazowsza, Podkarpacia, Łodzi i Małopolski. Patronat nad turniejem objęli: poseł na Sejm Stanisław Bukowiec, starosta bocheński Adam Korta i burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

Uczestnicy przez 90 minut rozwiązywali zestaw zadań autorstwa Tadeusza Bembenika, Stanisława Bukowca i Leszka Posyniaka. Zestaw w końcowej opinii szaradzistów były dość wymagające, a na zestaw składały się krzyżówki, jolki rebusy, kalambury, anagramy i inne zadania.

Tegorocznym mistrzem Małopolski okazał się Paweł Kustroń z Krakowa, przed Dawidem Kupcem z Pruszkowa i Przemysławem Ketnerem z Józefowa koło Warszawy.

Puchary i nagrody wręczali: poseł Stanisław Bukowiec, wicestarosta Ryszard Drożdżak, zastępca burmistrza Robert Cerazy i prezes Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „Omnibus” Tadeusz Bembenik.

Nagrodzono również najlepszą szaradzistkę „Omnibusa” – Janina Fitę, która w konkursie zajęła VII miejsce.

Wszystkich uczestników Mistrzostw wyróżniono nagrodami i upominkami związanymi z Bochnią i regionem.

W organizacji Mistrzostw i pracami w jury uczestniczyli: Anna Kawalec z Wydziału Promocji Miasta Bochni, Janina Maniecka-Bembenik, Tadeusz Bembenik, Karol Klima i Grzegorz Żelichowski – członkowie Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „ Omnibus”

Organizatorzy dziękują Dyrekcji Zespołu Szkół  nr 3 w Bochni za pomoc w przeprowadzeniu Mistrzostw.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  marek

  12 września 2023 godzina 11:58

  trzecia droga jest wszędzie trzeba się afiszować bo wybory juz za miesiąc

  • Avatar

   paul

   12 września 2023 godzina 19:18

   Stachu już się nie chwal na siłę pod różnymi nickami.Na tej poselskiej kasie i bez wysiłku przytyło ci się sporo oj bardzo.Ale to już końcówka wygody i p-oslowania.

 2. Avatar

  pamiętnik

  12 września 2023 godzina 13:57

  Marku, w twoim wpisie jest niepotrzebna złośliwość . Stanisław Bukowiec zanim jeszcze został radnym Powiatu Bocheńskiego , potem Sejmiku Małopolskiego a potem posłem na Sejm to był współtwórcą i wieloletnim organizatorem w Bochni Mistrzostw Polski w Szaradziarstwie.
  Jest to odpowiednik Teleturnieju Jeden z Dziesięciu . Tam trzeba być omnibusem ! Gruntowna wiedza z wielu dyscyplin i inteligencja ( również bardzo przydatna w turniejach wiedzy|) cechuje tylko niewielką grupę współczesnych polityków. Należy do nich pan Stanisław Bukowiec. Bochnia może być dumna, że kiedyś jako poseł Zjednoczonej Prawicy z ugrupowania J.Gowina nie dał się przekupić ani zastraszyć ludziom Kaczyńskiego i nie zmienił swoich poglądów. Facet nie ma parcia na szkło ale ma dużo cywilnej odwagi , np gdy wystąpił w obronie Chóru Pueri Cantores i ks. Adamczyka. A propos – żaden inny bocheński dygnitarz nie odważył się przyjść przed plebanię i wesprzeć rodziców słusznie walczących o ratowanie Chóru PCSN , który był przez 30 lat jedną z najpiękniejszych wizytówek Bochni. Panie Staszku, będziemy pamiętać .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra