- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Uwaga fałszywy policjant! 80-latka straciła ponad 22 tys. złotych

- REKLAMA -

Starsza kobieta została oszukana przez fałszywego policjanta. Wprowadzona w błąd seniorka, przekazała mu ponad 22 tysiące złotych swoich oszczędności. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i rozwagę.

We wtorek bocheńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie metodą „na policjanta”. Ofiarą padła 80-letnia mieszkanka powiatu bocheńskiego. Pokrzywdzona bardzo dokładnie opisała działanie oszusta.

-Kobieta odebrała dzwoniący telefon – usłyszała męski głos, a rozmówca znajdujący się po drugiej stronie słuchawki przedstawił się jako policjant z Tarnowa. W trakcie rozmowy mężczyzna opowiedział kobiecie historię, według której, jej dowód osobisty został podrobiony, a ona cały czas jest obserwowana przez przestępców. Przedstawiona wersja spowodowała u 80-latki obawę o zdrowie, życie oraz mienie. Wprowadzona w błąd i wystraszona kobieta, nie zorientowała się, że właśnie pada ofiarą oszustwa i wypłaciła z banku ponad 22 tysiące złotych. Kwotę tę przekazała mężczyźnie, który przyszedł do jej miejsca zamieszkania – wyjaśnia st. sierż. Daniel Bułatowicz rzecznik prasowy KPP w Bochni.


W tym samym dniu, doszło do próby identycznego oszustwa. Na numer stacjonarny 84-letniej mieszkanki powiatu bocheńskiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta.

Kobieta jednak w porę zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem co spowodowało szybkie zakończenie rozmowy i zapobiegło utracie pieniędzy. 


Oszustwa metodą „ na policjanta” skierowane są głównie do osób starszych. Sprawcy wywołują u swoich rozmówców obawę o życie, zdrowie lub mienie, co w rezultacie powoduje u seniorów zbyt pochopne działanie, które kończy się utratą dużych kwot pieniędzy, lub innych wartościowych przedmiotów.

Pamiętajmy, że policjant nigdy nie będzie żądał pieniędzy za udzieloną pomoc. Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy ani innych przedmiotów wartościowych, a także nie pytają, ile oszczędności posiadamy w domu lub na koncie bankowym.  W razie podejrzenia oszustwa, należy skontaktować się z KPP, gdzie również można się upewnić, czy osoba podająca się za funkcjonariusza jest nim naprawdę – podkreśla st. sierż. Daniel Bułatowicz rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Apelujemy także do osób młodszych – każda forma rozmowy i przekazania informacji osobom starszym spowoduje nabycie przez nich wiedzy na temat działania oszustów. Pozwoli im skutecznie się bronić – dodaje rzecznik bocheńskiej policji.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra