- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Uczą seniorów obsługi komputera ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie oraz 6-25 Hufiec Pracy w Bochni realizują projekt „Gdzie jest ten Internet? Cyfrowa aktywizacja seniorów” finansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Europejski Korpus Solidarności jest programem Komisji Europejskiej, umożliwiający młodym ludziom zaangażowanie się w lokalne inicjatywy m.in. w ramach wolontariatu, przynoszący korzyści społecznościom w całej Europie.

Grupa Inicjatywna projektu składa się z młodzieży uczęszczającej do bocheńskich szkół średnich i należącej do Hufca Pracy w Bochni. W ramach realizacji projektu Grupa Inicjatywna prowadzi zajęcia komputerowe z seniorami powiatu bocheńskiego, podczas których osoby starsze krok po kroku poznają tajniki wiedzy dotyczące obsługi komputera.

Projekt pozwoli seniorom na zapoznanie się z cyberprzestrzenią, co otworzy przed nimi zupełnie nowy świat oraz usprawni życie na wielu płaszczyznach. Umiejętność obsługi komputera pomoże również w utrzymaniu bliższych relacji rodzinnych oraz da możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Dzięki projektowi życie społeczne seniorów będzie bardziej urozmaicone, nie będą się czuli samotni i opuszczeni, a to z kolei przyczyni się do poprawy ich samopoczucia oraz zapewni sprawność umysłową. W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się w małych grupach w sali komputerowej Niepublicznego Centrum Kształcenia ul. Pod Lipką 5 oraz w siedzibie Hufca Pracy.

Pozwalają miło spędzić czas w gronie osób, które chcą dowiedzieć się czegoś nowego. Projekt to nie tylko nauka. Przewidziane są również inne atrakcje, z których będą mogli skorzystać seniorzy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra