- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dziś w kinie „Regis” premiera bocheńskiego filmu „Solna jego mać”. Zobacz WIDEO ZAPOWIEDŹ

- REKLAMA -

Twórcy kojarzonych w Bochni filmów niezależnych „Revival” i „Lunatycy” powracają z nową propozycją. Tym razem historia o trzech przyjaciołach,  z których jeden postanawia zostać włodarzem solnego grodu.

Kulisy powstania tej krótkometrażowej produkcji wiążą się z chęcią przerwania pandemicznej stagnacji, która stała się istotną przeszkodą w możliwości tworzenia nowych filmów.

W związku z powyższym, tym razem bocheńscy twórcy zdecydowali się na luźną, humorystyczną propozycję filmową. Jak mówi Michał Kołdras – scenarzysta filmu – „Solna jego mać” jest komedią, która z przymrużeniem oka ukazuje nasze spojrzenie na funkcjonowanie demokracji i mediów w charakterze ogólnym, ale przez pryzmat wymyślonej historii umieszczonej w naszych bocheńskich, lokalnych klimatach.”

 Większość zdjęć stworzonych na przełomie maja i czerwca, była realizowana w Bochni, dlatego widzowie bez problemu zorientują się w lokalizacjach, które na krótki czas stały się planem filmowym dla nowej produkcji. Dodatkowym smaczkiem nawiązującym do lokalnej rzeczywistości będzie epizodyczna rola znanego w mieście dokumentalisty-amatora Hugo Bobika.

Premiera odbędzie się 30 września o godz. 19.00 w bocheńskim kinie Regis. Liczba miejsc ograniczona, film od 12 lat. Całość została stworzona pod kątem ewentualnych festiwali filmów niezależnych, dlatego długość filmu nie przekracza 30 minut.

  • Scenariusz: Michał Kołdras
  • Reżyseria: Damian Data
  • Zdjęcia i montaż: Michał Kołdras
  • W rolach głównych: Włodek Siemiączko, Dastin Szczur, Dawid Waligóra, Mateusz Kłóś.
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra