- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Poseł Stanisław Bukowiec krytycznie o „Polskim Ładzie”

- REKLAMA -

Zmiany podatkowe i uderzenie w przedsiębiorców, zwiększenie obciążeń podatkowych w postaci zwiększonej składki zdrowotnej doprowadzą do dalszego zwiększenia inflacji i drożyzny w sklepach – mówił podczas konferencji prasowej w Tarnowie poseł Stanisław Bukowiec. Parlamentarzyście towarzyszył Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina.

W piątek w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa Porozumienia dot. programu „Polski Ład”. Poseł Bukowiec omówił podczas niej problemy małych i średnich przedsiębiorców, odniósł się do sytuacji samorządów w pierwszych dniach funkcjonowania programu, przedstawiając skutki wdrożonych mechanizmów i postępującej inflacji. O problemach samorządów mówił z kolei wójt Borzęcina.

-Samorządy borykają się z coraz większymi problemami, szczególnie jeżeli chodzi o dochody. Zmiany, które zostały wprowadzone spowodowały, że sposób naliczania udziałów jest niekorzystny – w przypadku gminy Borzęcin kwota jaką mamy otrzymać w roku 2022 jest niższa od wykonania udziałów w roku 2021. I dzieje się to w sytuacji, w której mamy do czynienia z galopującą inflacją, ze wzrostem cen mediów, gazu, prądu, ze wzrostem cen usług i materiałów, ale również z kosztami, które samorządy muszą ponosić związanymi ze wzrostem minimalnej płacy podkreślał Janusz Kwaśniak.

Podczas konferencji poseł Bukowiec bazując na przykładzie Borzęcina zwrócił uwagę, iż koszty zakupu energii elektrycznej dla tej gminy (Urząd Gminy, jednostki organizacyjne, w tym oświetlenie uliczne) wzrosną w 2022 roku o… 186,6 %.

W roku 2021 obowiązywała stawka 0,268 zł netto z 1 kWh, w roku 2022 stawka ta wyniesie 0,50 zł/kWh netto.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. maximus

    17 stycznia 2022 godzina 20:44

    Nie tak dawno poklepywał każdą decyzję rządu, jak dostał kopa no to teraz jest źle.Czyżby wiatr zmienił kierunek chorągiewki??????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra