- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Podsumowano straty po sobotniej nawałnicy w powiecie brzeskim: ponad 300 zdarzeń, blisko 60 uszkodzonych dachów ZDJĘCIA

Fot. KP PSP w Brzesku
- REKLAMA -

Powiat brzeski liczy straty po nawałnicy, jaka nawiedziła ten teren w sobotnie popołudnie. Strażacy odnotowali ponad 300 interwencji, połowa z nich zdarzyła się na terenie gminy Czchów.

-Doszło do uszkodzenia blisko 60 dachów budynków w tym w 9 budynkach dachy zostały zerwane w całości. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew na szlaki komunikacyjne oraz budynki. Uległy uszkodzeniom linie energetyczne powodujące braki w dostawie prądu dla kilku tysięcy odbiorców – wylicza mł. kpt. Dominik Machał z KP PSP w Brzesku.

Fot. KP PSP w Brzesku

W sobotę w nocy w Czchowie oraz w niedziele w Brzesku odbyły się posiedzenia sztabu zarządzania kryzysowego z udziałem wojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza, starosty brzeskiego Andrzeja Potępy oraz wójtów i burmistrzów z terenu powiatu. W spotkaniu uczestniczył z-ca komendanta st. bryg. Andrzej Kufta oraz naczelnik wydziału operacyjnego. Tereny objęte skutkami nawałnicy wizytował oraz uczestniczył w niedzielnym spotkaniu z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Paweł Żaba.

W związku z wystąpieniem znacznej ilości zdarzeń w sobotę na terenie Gminy Czchów w usuwaniu skutków nawałnic uczestniczyły zastępy OSP KSRG z gmin Brzesko, Dębno, Szczurowa, Gnojnik i Iwkowa. W sobotę oraz w niedziele dodatkowo wzmocniono obsady osobowe funkcjonariuszy KP PSP w Brzesku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra