- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Państwo Paszkotowie z Łapanowa wyróżnieni podczas gali rodzicielstwa zastępczego

- REKLAMA -

Wczoraj w Wieliczce odbyła się uroczysta Gala kończąca Małopolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali Państwo Alicja i Marian Paszkotowie z Łapanowa. Wniosek o wyróżnienie złożył Starosta Bocheński Adam Korta.

Państwo Alicja i Marian Paszkotowie prowadzą rodzinny dom dziecka w Łapanowie na południu powiatu bocheńskiego. Doceniając trud i serce wkładane w opiekę nad dziećmi Starosta Adam Korta wystąpił o odznaczenia dla Państwa Paszkotów.

W uznaniu tych zasług Państwo Paszkowie otrzymali od Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg Odznakę Honorową Meritis Pro Familia oraz od Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego Nagrodę Polonia Minor.

-Gratuluję tego wyróżnienia. Warto podkreślić ich wkład w pomoc dzieciom, które trafiają do ich rodziny. Przez 19 lat funkcjonowania rodzinnego domu dziecka objęli swoją opieką 21 wychowanków. Ich zaangażowanie tworzy szanse dla młodych ludzi na normalne życie – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Małopolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego, odbywały się przez cały maj. Miesiąc ten jest poświęcony rodzicielstwu zastępczego. To czas kiedy, kierujemy uwagę na rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Gala była zwieńczeniem tych obchodów. Wśród gości znalazł się m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Powiat Bocheński reprezentował Starosta Bocheński Adam Korta oraz Elżbieta Paczyńska Dyrektor PCPR w Bochni.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  02 lipca 2022 godzina 12:55

  Śmiech na sali,niech lepiej się nie wygłupiają przyjmując tę nagrodę.Maja swoje za uszami,radzilabymnsie zająć ta rodIna

 2. Avatar

  Piotr

  10 października 2023 godzina 13:53

  Zajać to ty się musisz swoją rodziną,zawiśc to typowa cecha polaczka sąsiada albo pewnie jesteś z rodziny.Anonima to kazdy moze napisac przedstawa się i pokaz jakieś dowody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra