- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Nóż trafił w samo serce młodego mężczyzny! Uratowali go chirurdzy z bocheńskiego szpitala

- REKLAMA -

W tym zdarzeniu liczyły się naprawdę sekundy. Kilka dni temu do SOR w Bochni trafił młody mężczyzna z raną zadaną nożem w klatkę piersiową. Okazało się, że ostre narzędzie uszkodziło mu także serce.

Błyskawicznie wykonane badanie USG przez zespół SOR pozwoliło  natychmiast zdiagnozować problem i podjąć szybką decyzję o operacji. Jej wykonania podjął się lek. med.  Tomasz Nikliński, toraktochirurg związany od ub. roku z bocheńskim szpitalem, specjalista posiadający kompetencje, wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zabiegów operacyjnych narządów klatki piersiowej. Przy stole operacyjnym stanęła także lekarka Patrycja Ciesielska, która przyjmowała pacjenta na SOR.

– Wykonaliśmy zabieg toraktochirurgi, podczas którego udało się nam zszyć uszkodzony mięsień serca  – tłumaczy lek. med.  Tomasz Nikliński.

Następnie pacjent trafił na oddział intensywnej terapii, a gdy był już stabilny, został przetransportowany na oddział kardiochirurgii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im.  Jana Pawła II w Krakowie.

–  To zdarzenie to nasz kolejny sukces – mówi z nieukrywaną dumą dr Łukasz Strzępek, kierujący chirurgią ogólną w bocheńskim szpitalu. – To dobra robota zespołu SOR, chirurgów i intensywnej terapii. Doświadczony personel, szybka diagnostyka i decyzja o operacji uratowały życie temu młodemu człowiekowi – podkreśla lekarz.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    gość

    24 czerwca 2022 godzina 10:18

    W Brzesku byłoby po robocie, po rozwaleniu SOR-u przez ostatnią ordynator Gołębiowską zoztała tylko nicość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra