- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA RZEZAWA. Potok Jodłowski został przebudowany. Zobacz, jak teraz wygląda?

Fot. UG w Rzezawie
- REKLAMA -

Zakończyła się przebudowa niespełna półkilometrowego odcinka Potoku Jodłowskiego od mostu przy ulicy Cichej do mostu przy ulicy Szkolnej w Rzezawie. Wartość inwestycji to ponad 1,4 mln zł.

W ramach zadania wykonane zostały m.in. tzw. opaski brzegowe w postaci narzutu kamiennego. Ustabilizowano też dno potoku oraz umocniono rowy. Kompleksowej modernizacji poddany został również mur wzdłuż prawego brzegu potoku w rejonie mostu przy ulicy Szkolnej. Nadsypany został ponadto teren w rejonie biblioteki.

Prace były konieczne, nie raz bowiem się zdarzyło, że nieduży na co dzień Potok Jodłowski w czasie ulewnych deszczów zmieniał się w rwącą rzekę. W ostatnich latach woda wydostawała się z koryta potoku i zalewała okoliczne domy i działki. To jednak już przeszłość. Dzięki przebudowie mieszkańcy w zdecydowanie większym stopniu będą zabezpieczeni przed jego ewentualnym wylaniem.

– Przebudowa potoku Jodłowskiego to jedno z najważniejszych zadań inwestycyjnych ostatnich lat. Cieszę się z tego, co do tej pory udało się zrobić. Na tym jednak nie koniec. Przed nami kolejny etap przebudowy Potoku Jodłowskiego, na który pozyskaliśmy już dotację – zapowiada wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. mieszkaniec ulicy

    26 lipca 2022 godzina 17:34

    Zapraszam na spacer ulicą Akacjową – droga osuwa się do starego koryta Gróbki !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra