- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

BRZESKO. Złote Gody w pałacu Goetzów DUŻO ZDJĘĆ

- REKLAMA -

63 pary małżeńskie z gminy Brzesko obchodziły w zeszłym roku Złote Gody. Uroczystości związana z tymi ważnymi w ich życiu jubileuszami, z uwagi na pandemię, mogły się jednak odbyć dopiero teraz.

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha postanowił wynagrodzić Jubilatom ten czas oczekiwania w szczególny sposób, dlatego zaprosił ich do pałacu Goetzów, gdzie w niepowtarzalnej scenerii odbyły się spotkania, podczas których wręczył im przyznane przez prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie.

50-lecie ślubu to wspaniała rocznica. Małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk i smutków. W przysiędze małżeńskiej ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe – z tej próby wyszliście zwycięsko. Nagrodą jest szczęście dzieci, uśmiech wnuków i prawnuków oraz radość, którą możecie dziś dzielić z przyjaciółmi. Wszystkiego najlepszego dla dostojnych Jubilatów oraz Waszych Rodzinmówił burmistrz składając gratulacje głównym bohaterom jubileuszowych uroczystości.

Jubilaci i ich goście zostali przyjęci wykwintnym poczęstunkiem, otrzymali też skromne upominki ufundowane przez Urząd Miejski. O strawę duchową zadbali artyści związani z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku – Małgorzata Nawrot i Krzysztof Musiał.

Z uwagi na obowiązujące aktualnie przepisy sanitarne każdej parze Jubilatów mogły towarzyszyć dwie zaproszone przez nich osoby. Ze względu na stan zdrowia lub z innych przyczyn losowych nie wszystkie pary mogły wziąć udział w pałacowych ceremoniach.

7 czerwca burmistrz odwiedzi ich w miejscu zamieszkania, by osobiście złożyć im gratulacje i wręczyć medale prezydenta RP.

Pary Jubilatów uczestniczące w uroczystościach w pałacu Goetzów 31 maja – 1 czerwca 2021

Brzesko: Maria i Wojciech Bielowie, Halina i Adam Chudoba, Teresa i Stefan Drużkowscy, Janina i Antoni Góralowie, Halina i Zdzisław Grzesikowie, Ewa i Jan Gusto, Bożena i Kazimierz Jemiołowie, Elżbieta i Jan Klimkowie, Barbara i Kazimierz Kokoszkowie, Bogumiła i Stanisław Kumorowie, Anna i Witold Lato, Barbara i Adam Legutkowie, Maria i Marian Maciaszowie, Helena i Marian Martykowie, Urszula i Zbigniew Martykowie, Kazimiera i Władysław Mikołajkowie, Stanisława i Szymon Nowakowie, Urszula i Julian Olchawowie, Czesława i Stanisław Paryło, Wiesława i Karol Przywara, Elżbieta i Stanisław Szydłowscy.

Bucze: Anna i Ludwik Borowcowie, Maria i Stanisław Górowie.

Jadowniki: Janina i  Ryszard Batko, Anna i Stanisław Hojnowscy, Krystyna i Stanisław Legutkowie, Maria i Stanisław Lesiowie, Maria i Andrzej Miśkowiczowie, Maria i Kazimierz Mrożkowie, Maria i Józef Serwatkowie.

Jasień: Janina i Stanisław Kleśny, Wiesława i Stanisław Rydzowie, Maria i Zdzisław Siemkowie.

Mokrzyska: Maria i Józef Falkowscy, Maria i Stanisław Książkowie, Halina i Stanisław Pasulowie.

Okocim: Danuta i Adam Nowakowie.

Poręba Spytkowska: Krystyna i Józef Bednarscy, Danuta i Zdzisław Cichoniowie, Halina i Władysław Dańcowie, Helena i Adam Falarzowie, Helena i Józef Fasugowie, Stanisława i Stanisław Kazkowie, Krystyna i Włodzimierz Klimkowie, Aleksandra i Zbigniew Tota.

Sterkowiec: Alicja i Stanisław Dąbrowa, Alicja i Kazimierz Urbańscy.

Wokowice: Helena i Ryszard Dubielowie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra