- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brawo! 10. miejsce w Małopolsce i 79 w Polsce – kolejny sukces Szpitala Powiatowego w Brzesku

- REKLAMA -

Szpital Powiatowy w Brzesku po raz kolejny został zauważony na arenie ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Placówka zdobyła 79. miejsce w Polsce i 10. w Małopolsce w XVII edycja rankingu „Bezpieczny szpital 2020″.

Jego autorzy pokazali szpitale, które planując kolejne inwestycje, myślą przede wszystkim o tym, jak przełożą się one na komfort chorego. Nawet jeśli trzeba działać w pandemicznych warunkach.

Zauważono i wyróżniono szpitale które nie boją się odważnych decyzji. Taką placówką właśnie jest szpital w Brzesku.

Szpital obsługuje 100-tysięczny powiat. W ciągu roku udziela 300 tys. porad ambulatoryjnych, na oddziałach hospitalizuje 12 tys. pacjentów, a dodatkowe 18 tys. otrzymuje pomoc w SOR.

Placówka systematycznie inwestuje odnawiając poszczególne oddziały. Na szczególną uwagę zasługuje modernizacja bloku operacyjnego, czy uruchomienie nowoczesnej centralnej sterylizatorni.

Szpital może pochwalić się realizowaniem szerokiego zakresu świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych. W zakresie operacyjnego leczenia chirurgicznego i urologicznego rozwijane są nowoczesne techniki małoinwazyjne , a w ortopedii wykonywane są innowacyjne operacje w skali kraju.

Ważna jest także profilaktyka i szereg programów realizowanych w brzeskim szpitalu. Warto wspomnieć tu choćby o realizowanym przez kilka lat programie profilaktycznym raka jelita grubego, czy prowadzonych obecnie działaniach z zakresu wczesnej interwencji oraz badań prenatalnych dla kobiet w ciąży.

Szpital bardzo dobrze poradził sobie także z pandemią. Tworząc oddziały na których hospitalizowano osoby zakażone.Warto dodać, że wysokie miejsce w prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej jest kolejnym wyróżnieniem, jakie otrzymała placówka. Pod koniec listopada Szpital Powiatowy w Brzesku zdobył IV miejsce w rankingu „Liderzy zarządzania” przygotowanym przez BFF Banking Group oraz dziennik „Rzeczpospolita”.

4 komentarze

4 Comments

 1. maximus

  19 grudnia 2020 godzina 08:09

  Pan Kurski kiedyś miał rację „ciemny lud wszystko kupi”. Szpital z pandemią sobie nie poradził bo jeszcze trwa. Nowe odziały cowidowe gdzie??????? no chyba ten co był na garażu gdzie normalnie podjeżdżają karetki.Położyłbym tam osobę która o tym zadecydowała ,na tym garażowym oddziale, przynajmniej drzwi szerokie.Ale IV miejsce w „Lider zarządzania” jest .Kto to kwalifikuje??????no chyba po linii politycznej jak za komuny.

 2. stan

  19 grudnia 2020 godzina 12:07

  Brzeski Szpital to jeden z lepszych w Małopolsce. Swietnie wyszkolona kadra lekarsko -pielęgniarska empatyczna miła kompetentna .Bochnia może tylko pozazdroscić takich lekarzy .Brawo Brzesko tak trzymać dalej.

 3. maximus

  20 grudnia 2020 godzina 16:27

  Gdzie jest mój komentarz,tak pytam ?????Czyżby od redakcji pachniało pewną partą polityczną??? czy media nie powinny być obiektywne???? tak pytam

 4. maximus

  21 grudnia 2020 godzina 08:07

  Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra