- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Borzęcin Dolny. Trwają prace rozbiórkowe. Zamiast starej remizy OSP powstanie nowoczesny budynek ZDJĘCIA

Fot GOK w Borzęcinie
- REKLAMA -

Trwają prace rozbiórkowe poprzedzające powstanie budynku wielofunkcyjnego w Borzęcinie Dolnym. Nowy obiekt zaplanowano w miejscu remizy OSP. Inwestycja, która pochłonie ponad 6 mln zł, będzie gotowa w przyszłym roku.

Po zakończeniu inwestycji powierzchnia użytkowa obiektu zwiększy się niemal trzykrotnie. Obiekt skupiał będzie kilka funkcji, nie tylko remizy OSP, rozbudowanej o kolejne stanowisko garażowe wraz z zapleczem, ale również świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury. Na dobudowanym piętrze remizy powstanie sala wielofunkcyjna wraz z zapleczem socjalno-technicznym, na potrzeby organizacji wydarzeń publicznych i prywatnych mieszkańców. Teren, a także sam budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (komunikacja pozioma – podjazdy, pionowa – podnośnik).

Koszt inwestycji to kwota ponad 6,2 mln zł brutto, z czego 3,4 mln zł to środki, które gmina Borzęcin pozyskała z funduszy zewnętrznych, a blisko 2,8 mln zł to środki własne budżetu gminy Borzęcin.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma EL-BUD Leszek Wójcik z Borzęcina. Termin zakończenia inwestycji, zgodnie z zawartą umową to 24 sierpnia 2023 roku.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra