- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Radni zdecydowali o podniesieniu podatku od nieruchomości

- REKLAMA -

Od nowego roku wzrośnie podatek od nieruchomości w Bochni. Tak zdecydowali radni podczas czwartkowej sesji. Podatek od gruntów wzrasta z 88 groszy do 1,03 zł, a od budynków z 22,05 złotych do 25,84 złotych.

Z wnioskiem o poniesieniu wysokości obowiązujących stawek wystąpił burmistrz. Gospodarz miasta tłumaczył, że jest to konieczne ze względu na inflację a także wzrost cen energii oraz pracy. Stefan Kolawiński zwrócił uwagę, że samorząd czeka podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli, pracowników obsługi szkół i przedszkoli.

Za przyjęciem uchwały głosowało 15 radnych, trzy osoby się wstrzymały, trzy kolejne nie uczestniczyły w głosowaniu.

Radni głosowali też nad innym pomysłem zgłoszonym przez Bocheńską Wspólnotę Samorządową, który zakładał podwyżkę, ale nieco mniejszą. Radni proponowali podniesienie stawek , ale tylko o połowę tego, co proponował burmistrz.

Wniosek ten został jednak odrzucony 14 głosami, 3 osoby głosowały za, 1 się wstrzymała, kolejne 3 nie wzięły udziału w głosowaniu.

5 komentarzy

5 Comments

 1. Avatar

  drogi dla kierowców

  25 listopada 2022 godzina 11:13

  Jeden Radny Pan L. nic nie może zrobić skoro POzostali reprezentują interesy burmistrza a nie Mieszkańca.Będzie na nowe rozdawnictwo i nieprzemyślane inwestycje.
  Było kilka spraw związanych z inwestycjami, szkoda, że gadacze przyjaźni UM, zajmują się tym tematem a nie zespół fachowców.Efekty mamy na przykładzie łącznika do 94, gdzie forsuje się absurdalną lokalizację na złość Mieszkańcowi , który od kilkunastu lat traci zdrowie.
  Szanowna Pani Redaktor może Pani naświetli sprawę (…..)z węzłem w Proszówkach zamieszczając mapę z rozwiązaniem .

  • Avatar

   drogi dla kierowców

   25 listopada 2022 godzina 13:32

   Podczas sesji naczelnik chwalił się posiadanym projektem zjazdu z obwodnicy na ul. Brzeźnicką . I zamieszczenia tego czyli planu sytuacyjnego dotyczyła moja prośba .

 2. Avatar

  vidol

  25 listopada 2022 godzina 13:12

  Konformizm pisowskich radnych spolegliwych względem burmistrza przechodzi ludzkie pojęcie.
  Klub pana radnego Jerzego Leona czyli J.Możdżeń, D.Słonina i J.Lysy od kilku lat usiłuje na forum rady pomagać małym i mikro-przedsiębiorcom ale większość w radzie mają radni z BdB i PIS. W pandemii nie zgodzili się na obniżkę stawek czynszów dla fryzjerów, krawcowych, szewców, biur rachunkowych, sklepików i barów. Teraz radni z BdB i PiS pokazują, że nadal mają w nosie przedsiębiorców, którzy w Bochni dają kilka tysięcy miejsc pracy i dochody do budżetu.

 3. Avatar

  tadek

  25 listopada 2022 godzina 15:06

  Konieczna jest zmiana na stanowisku burmistrza Bochni!!!!!!!!
  Kolawinski ma takie myslenie wieksze wydatki to wieksze podatki.
  Powinien zaczac od oszczednosci i to w urzedzie miasta i jednostkach podleglych a jest tam z czego ciac oj jest !!!!!!

  • Avatar

   Podatnik

   25 listopada 2022 godzina 15:54

   W UM obowiązuje zasada im więcej zatrudnionych tym jesteśmy silniejsi. A skargi obywateli – to nie problem !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra