- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Czy radni podniosą podatki?

- REKLAMA -

Jednym z punktów czwartkowej sesji RM w Bochni będzie głosowanie nad przyjęciem uchwały podnoszącej podatek od nieruchomości na 2024 rok. Projekt przygotowany przez urzędników zakłada wzrost o 15 procent?

Wprowadzenie takiego rozwiązania spowoduje, że do miejskiej kasy wpłynie 3,5 mln zł więcej – podkreślają inicjatorzy uchwały. I dodają, że Bochnia jest jednym z miast z regionie, gdzie w 2023 roku obwiązywały jedne z najniższych stawek. I tak w przypadku podatku od budynków mieszkalnych za m kw. mieszkańcy Bochni płacili do tej pory – 0,76 zł podczas gdy w Niepołomicach – 0,80 zł, w Myślenicach – 0,87 zł, w Wieliczce – 0,90 zł, w Brzesku – 0,80 zł, w Dobczycach – 0,70 zł, a w gminie Bochnia – 0,86 zł.

Nie wiadomo jednak, czy przygotowana przez urzędników propozycja zyska poparcie RM w Bochni. Podczas posiedzenia poszczególnych komisji rajcy byli raczej sceptyczni, a komisja finansów negatywnie zaopiniowała projekt.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Chytrusy

  25 października 2023 godzina 19:31

  Jeszcze mało temu burmistrzowi i jaki pazerny na kasę.Ciekawe czy karę finansową zapłaci z własnej kieszeni czy właśnie zedrze z mieszkańcow za swoją nieudolność.

 2. Avatar

  Z bochni

  26 października 2023 godzina 11:05

  On już zdziera z mieszkańców. Wystarczy o 3 dni później zapłacić za śmieci to od razu odsetki i kara do zapłaty. Przecież mysi kogoś oskubać żeby mieć na zapłacenie kary. Ale jest grupa ludzi co nadal go chwali i pytanie dlaczego? Chyba odpowiedź jest prosta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra