Jerzy Lysy kandydat na burmistrza Bochni z KWW Jedność Narodu – Wspólnota zaprezentował dziś główne założenia programu, z którym ubiega się o fotel burmistrza Bochni. W konferencji prasowej zorganizowanej na tarasie widokowym restauracji „Sąsiedzka” udział wzięli także kandydaci tego komitetu do Rady Miejskiej w Bochni: Małgorzata Rojewska-Warchał, Jan Czechowski i Adam Kobiela.
– Jako obywatele miasta Bochni, można powiedzieć „z dziada pradziada” mamy świadomość, że kilka ostatnich lat zostało po prostu zmarnowanych, ucieka nam czas, my którzy jesteśmy 50, 60 plus odczuwamy to szczególnie boleśnie, bo chcielibyśmy doczekać momentu, kiedy w Bochni będzie klimat społeczny, ale też kiedy ta strefa materialna będzie rozbudowana na tyle, na ile Bochnię stać i na ile mieszkańcy Bochni mają aspiracje – mówił Jerzy Lysy.
W programie, który przygotował znalazło się między innymi rozwiązanie problemów parkingowych poprzez budowę wielopoziomowych parkingów.
– Tylko takie rozwiązanie, w mieście, gdzie grunty są coraz cenniejsze zda egzamin – podkreślał podczas spotkania Adam Kobiela.
KWW Jedność Narodu – Wspólnota za kluczowe zadanie uznaje budowę łącznika autostradowego i wyprowadzenie drogi wojewódzkiej z centrum Bochni.
Jerzy Lysy chce w Bochni wybudować nowoczesną bibliotekę, a szkołę muzyczną II stopnia przenieść do budynku straży miejskiej. Chce też zmienić lokalizację tężni.
Ma pomysł na smog. To akcja wspierająca właścicieli budynków mieszkalnych poprzez samorządową dotację na wymianę pieców.
W programie byłego wójta gminy Bochnia znalazło się także wprowadzenie bezpłatnej komunikacji autobusowej, program dla seniorów i mocne wsparcie dla młodych ludzi, uczniów szkół poprzez uruchomienie stypendiów, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych i szczepień.
W programie zauważono także przedsiębiorców, z myślą o nich ma być utworzony Miejski Inkubator Przedsiębiorczości.
Kandydat na burmistrza zakłada także, że wybuduje 100 mieszkań komunalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.
W planach jest także ożywienie kulturalne miasta.
– A to trzeba zacząć od budowy infrastruktury kulturalnej, której w Bochni bardzo brakuje – podkreślał Jan Czechowski.