- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kto kradnie banery Ireneusza Sobasa kandydata na fotel burmistrza Bochni?

- REKLAMA -

Z Bochni znikają banery jednego z kandydatów na burmistrza Bochni. O sprawie redakcję portalu Bochnia z Bliska powiadomił sam zainteresowany. – Mam sprawdzone informacje, że co najmniej od poniedziałku systematycznie są kradzione moje bannery, powieszone na prywatnych posesjach za wiedzą i zgoda ich właścicieli – napisał Ireneusz Sobas.

Przypomnijmy, że w drugiej turze o fotel burmistrza Bochni walczą Ireneusz Sobas (PiS) oraz Magdalena Łacna (PO).

II tura wyborów zaplanowana jest na 21 kwietnia. To jeszcze nieco ponad tydzień. W tym czasie (do północy 19 kwietnia) kandydaci mogą promować się, między innymi wywieszając banery. Jak widać, nie wszystkim się to podoba.

Na teraz wiem już o co najmniej kilkunastu sztukach skradzionych banerów. Według świadków dokonuje tego grupa kilku mężczyzn, poruszających się samochodem najczęściej wieczorem lub nocą – zapewnia Ireneusz Sobas.

Kandydat na burmistrza Bochni zdecydował się na powiadomienie o tej sprawie policji.

Faktycznie takie zgłoszenie do nas wpłynęło. Prowadzimy postępowanie w sprawie o wykroczenie pod kątem kradzieży. Będziemy sprawdzać monitoring na terenie miasta – mówi w rozmowie z portalem Bochnia z bliska asp. Michał Bajda pełniący obowiązki rzecznika prasowego KPP w Bochni.

O kradzieży banerów poinformowała także Jolanta Michałowska z KO.

Moi drodzy jestem bardzo zaniepokojona od poniedziałku znikają moje banery wyborcze jak i również banery moich kolegów, a przede wszystkim kandydatki na burmistrza Magdaleny Łacnej, a przecież kampania trwa przed nami II tura. Tej nocy znikły praktycznie wszystkie miasto zostało wyczyszczone. Jeżeli ktoś ma informacje na ten temat proszę o wiadomość – zaapelowała na swoim FB.

19 komentarzy

19 Comments

 1. Avatar

  Michał

  11 kwietnia 2024 godzina 10:38

  A ja słyszałem, że banery Koalicji też znikają, zaczynam widzieć, co zauważyli już dawno znajomi jakie poglądy i kogo wspiera Pani Redaktor…

  • Avatar

   Prawica

   11 kwietnia 2024 godzina 11:31

   Lepiej wspierać dobrobyt niż biedę z lewej strony polityki..

   • Avatar

    Bochnianka

    11 kwietnia 2024 godzina 20:05

    A gdzie i kto ma ten dobrobyt? Chyba że masz na myśli ludzi pokroju byłego wójta Pcimia albo byłego premiera, o przepraszam on nie ma nic, bo wszystko na żonę 😉 czy całą resztę tych co się nachapali przez 8 lat przy korycie…

    • Avatar

     Gość P

     14 kwietnia 2024 godzina 07:49

     PO-czekaj-doczekasz

 2. Avatar

  Cenzor

  11 kwietnia 2024 godzina 11:08

  A ja zauważyłem, że zgłoszenia na Policję PO-KO dokonało w pierwszej turze wyborów i dotyczyło niszczenia a nie kradzieży i było opisane. Po co ta panika i pomówienia? Nie bój się Michałku, przy klepniętym Pakiecie Migracyjnym i wywołanej burzy aborcyjnej (specjalnie przeniesionej na „po wyborach samorządowych” żeby nie tracić głosów) Pani Łacna ma spore szanse na przegraną. Szykujcie już pokoje dla muzułmańskich migrantów, przecież PO jest taka humanitarna i żłobka nie będzie trzeba w Bochni budować, jak się płody „legalnie” usunie.

  • Avatar

   sAS

   11 kwietnia 2024 godzina 13:40

   Pani Łacna wybuduje przedszkole na osiedlu Niepodległości. W planie dla mieszkańców było potrzebne 30 lat temu. Teraz będzię jak znalazłm żeby się Bochnianie ubogacali kulturowo.

   • Avatar

    Rodo

    11 kwietnia 2024 godzina 16:12

    Wolisz usuwać „nielegalnie”?

  • Avatar

   Michał

   11 kwietnia 2024 godzina 20:19

   A gdzie widzisz jakieś pomówienia, podobno jakiś gość jeździ po Bochni i ściąga wszystkie banery, niezależnie od partii, bo mu są do czegoś potrzebne. Ale cóż każdy sądzi według siebie…

   • Avatar

    Gość P

    14 kwietnia 2024 godzina 07:48

    PO-trzebne do następnej kampanii wyborczej- oszczędni

  • Avatar

   Kasia

   12 kwietnia 2024 godzina 05:20

   Dobrze by było mieć choć podstawową wiedzę na temat przebiegu głosowania nad pakietem migracyjnym pisząc komentarz. Polscy europosłowie WSZYSCY głosowali przeciw, wyjątek Lewica.

 3. Avatar

  Głosuję na Bochnię a nie Rzezawę

  11 kwietnia 2024 godzina 13:28

  Pani Łacna nie ma żadnego doświadczenia samorządowego i nie ma elementarnej wiedzy aby być kierownikiem referatu w urzędzie a chce być burmistrzem. Czy ktoś mógłby opisać dlaczego Pani Łacna zrezygnowała z kierowania SOSW? Po 3 dniach? Po 3 miesiącach? Przestraszyła się?

  • Avatar

   Komin

   11 kwietnia 2024 godzina 19:38

   Może lepsza pani Łacna bez doświadczenia niż następny historyk który nic nie zmieni w Bochni.

   • Avatar

    Rzezawa

    12 kwietnia 2024 godzina 08:07

    NIE DLA RZEZAWY W BOCHNI!

   • Avatar

    Anonim

    15 kwietnia 2024 godzina 12:08

    Ten temat roxpoczał już w tej kadencji obecny burmistrz i rada .

 4. Avatar

  sAS

  11 kwietnia 2024 godzina 13:41

  Pani Łacna wybuduje przedszkole na osiedlu Niepodległości. W planie dla mieszkańców było potrzebne 30 lat temu. Teraz będzię jak znalazłm żeby się Bochnianie ubogacali kulturowo.

 5. Avatar

  ewa

  11 kwietnia 2024 godzina 18:34

  Pan Sobas to czlowiek zasluzony dla Bochni, nie uwiklany w zadne czarne uklady. Zna Bochnie i to najlepszy kandydat na wlodarza miasta.

 6. Avatar

  ewa

  11 kwietnia 2024 godzina 18:43

  A gdzie moj komentarz

 7. Avatar

  Dawid

  12 kwietnia 2024 godzina 05:44

  I dobrze że ściąga banery trzeba zrobić porządek z tą mafią

 8. Avatar

  Anonim

  12 kwietnia 2024 godzina 17:42

  Jakie osiągnięcia zanotował Pan Sobas, czas na emeryturę i prace w ogródku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra