- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. 10,6 mln zł na modernizację SOR i Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej

- REKLAMA -

Przed Szpitalem Powiatowym w Bochni kolejna duża inwestycja. Placówka otrzymała bowiem 10,6 mln złotych na modernizację SOR i Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej. Szpital jest jednym z 15 w Małopolsce i 152 w Polsce, które otrzymało wsparcie z Funduszu Medycznego.

-To efekt dobrze przygotowanego wniosku, ale też  zaangażowania i pomocy, jakie udzieliła nam poseł Józefa Szczurek-Żelazko – podkreśla Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

To kolejna duża inwestycja realizowana w bocheńskiej lecznicy.

-Systematycznie  modernizujemy szpital, który jest jedną z lepszych tego typu placówek medycznych. Cieszę się, że tak ważne CDL zostanie zmodernizowane – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Przetarg  zostanie ogłoszony w przyszłym roku. Zadanie ma być ukończone  w pierwszej połowie 2025 roku.  Przebudowa obejmie SOR, ale przede wszystkim modernizację Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej ściśle współpracujące z oddziałem ratunkowym. W planach jest zlokalizowanie trzech pracowni: analityczno-hormonalnej, mikrobiologii i epidemiologii oraz serologicznej i banku krwi – w jednym miejscu.  To zdecydowanie ułatwi pracę.

Pomieszczenia CDL będą wydzielone od pomieszczeń komunikacji  ogólnej i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych. W planach jest także  wymiana windy i wyposażenia centrum. Oznacza to, że mocno wyeksploatowane i przestarzałe sprzęty  zostaną wymienione na  nowoczesną, łatwą w użytkowaniu  i bardziej kompaktową aparaturę.

– To bardzo ważne, bowiem  efektywna  diagnostyka w wielu wypadkach warunkuje możliwość uratowania życia i szybszego powrotu do zdrowia – podkreśla dyrektor szpitala.

Szpital Powiatowy w Bochni  w ciągu roku leczy ponad 30 tys. osób na dziesięciu oddziałach.  W przyszpitalnych poradniach realizowane jest ponad 90 tys. wizyt.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra