- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. 10 pytań do Donalda Tuska. Konferencja prasowa poseł Józefy Szczurek-Żelazko ZDJĘCIA, WIDEO

- REKLAMA -

Dziś rano w biurze PiS w Bochni odbyła się konferencja prasowa podczas której zaprezentowano 10 pytań do Donalda Tuska. – Jeszcze dziś trafią one do biur PO w całym kraju – mówiła podczas spotkania poseł Józefa Szczurek-Żelazko, pełnomocnik okręgowy PiS w regionie brzesko-bocheńskim-proszowicko-wielickim.

W spotkaniu wzięli udział także działacze PiS z okręgu 34: Krystian Hytroś starosta powiatu proszowickiego, Wojciech Rzadkowski członek zarządu powiatu proszowickiego, Zbigniew Nowak zastępca burmistrza Proszowic, Henryk Gawor wicestarosta powiatu wielickiego, Adam Kwaśniak radny z Brzeska i szef struktur powiatowych PiS w Brzesku.

10 pytań do Donalda Tuska dotyczy między innymi: śledztwa smoleńskiego, likwidacji jednostek Wojska Polskiego na wschodzie kraju czy też braku inicjatywy zablokowania budowy gazociągu Nord Stream.

– Te pytania są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa naszego kraju. Bezpieczeństwa militarnego i energetycznego. Gdyby te działania o których dziś tu mówimy głośno były podejmowane w inny sposób, albo nie byłyby podejmowane – bylibyśmy w zupełnie innym miejscu – mówiła poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

10 pytań do Donalda Tuska

 • Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?
 • Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?
 • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?
 • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?
 • Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?
 • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać grupę Lotos Rosjanom?
 • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013? 
 • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie?
 • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?
 • Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?
6 komentarzy

6 Comments

 1. Avatar

  aser

  23 stycznia 2023 godzina 14:06

  Pani poseł, nie byłem i nie jestem zwolennikiem Tuska, ale niech pani odpowie tylko na kilka pytań:
  -dlaczego łamiecie i gwałcicie Konstytucję
  – dlaczego zawłaszczacie Wymiar Sprawiedliwości? który, owszem wymagał reform, ale nie podporządkowywania Go politykom
  – dlaczego zdemolowaliście większość struktur Państwa? przez co mnóstwo Jego instytucji nie działa jak
  powinno /ostatnio nurkowie w pobliżu Naftoportu i wiele podobnych/
  – dlaczego czynicie tak wiele ażeby Polska wystąpiła ze Wspólnoty Europejskiej? bo prawnie, po ogłoszeniu przez kucharkę J. Kaczyńskiego, J. Przyłębską, że „prawo UE w Polsce nie obowiązuje”. A oczywistym jest, że prawo reguluje wszystkie dziedziny funkcjonowania jakiejkolwiek zbiorowości, a więc prawnie już jesteśmy poza Wspólnotą? Wyprowadzenie nas z tej Wspólnoty to igranie z losem Polski Polaków po wiekach tragicznej przeszłości.
  – dlaczego doprowadziliście do tego, że Polska płaci dziennie 1 milion Euro i do tego nie otrzymuje szumnie zapowiadanych przez Was miliardów z UE? /nowy plan Marshalla ogłaszał naczelny kłamca Morawiecki/
  – dlaczego kompromitujecie Polskę i Polaków na arenie międzynarodowej okłamując nas Polaków, że „Polska wstaje z kolan”
  – jakim jest Państwo Polskie pod waszymi rządami, jeśli za kłamstwo wręcza się Najwyższe Odznaczenie Państwa? /Macierewicz/
  Tych pytań jest jeszcze mnóstwo. Na pewno więcej niż 10. Trudno tez oczekiwać rzetelnych na nie od Was odpowiedzi. Kłamiecie nieomal w każdym wypowiadanym przez Was słowie.
  Zdobyliście władzę na kłamstwach /wymienię tylko 4: smoleńskie, o Polsce w ruinie, o VAT i wstawaniu z kolan/i nadal nas Polaków okłamujecie. Na każdym kroku.

  • Avatar

   Z Bochni

   23 stycznia 2023 godzina 19:18

   W jaki konkretny sposób rząd PiS łamie i gwałci konstytucję? A na wiele pytań uzyskasz odpowiedź bo politycy PO sami błagają polityków unijnych o kary dla Polski. I spytaj dlaczego model sądownictwa jaki miał być po reformie może funkcjonować np w Niemczech czy Hiszpanii i jest dobry a w Polsce to zamach na praworządność. Jedynie co można zarzucić rządowi to że teraz uległ unii.

   • Avatar

    KBR

    24 stycznia 2023 godzina 01:09

    Brawo Pani Józefinko, super Pani działa i dużo dobrego dla regionu.

   • Avatar

    aser

    24 stycznia 2023 godzina 06:27

    ..z całym szacunkiem, ale zadając takie pytanie to wygląda na to że nie widzisz i nie wiesz za bardzo co się dzieje wokół nas, tu i teraz. W jakiej jesteśmy rzeczywistości. Wygląda na to, że swoją wiedzę czerpiesz z kłamliwej i cynicznej propagandy wylewających się z mediów tzw. narodowych.
    Nie sposób wyliczyć działań niezgodnych z Konstytucją tej władzy. Może tylko ten pierwszy przypadek; A. Duda w grudniu 2015 roku mianuje sędziów tzw. dublerów do TK. Oczywiście niezgodnie z Konstytucją. A potem już poleciało, całe mnóstwo takich „dokonań”. Może poczytaj Konstytucję art od 188 do 197. Zwróć uwagę na art. 194; „..”z pośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą” A tu np. J. Przyłebska wyróżnia się tym, że jej mąż, TW Wolfgang jest działaczem PiS-u od dawna, bo wiedza prawnicza u niej jest katastrofalna. Około 40 procent wszystkich jej orzeczeń było uchylanych w drugiej instancji jako sędziego Sądu Rejonowego w Poznaniu, gdyż prawnie były wadliwe. Owszem wyróżnia się jeszcze tym, że dobrze gotuje dla „wodza” co podkreślił osobiście J. Kaczyński. Ale taki ktoś jest potrzebny „wodzowi” gdyż spełni każde jego niegodziwe polecenie.
    Co do Niemiec i sposobu wyboru sędziów, to owszem tam powołuje i zatwierdza sędziów parlament, ale spośród, albo tylko tych, którzy są wskazani albo wybrani, ale najpierw przez samorząd sędziowski. Podobnie jest w Hiszpanii.
    Czyli to nie politycy wskazują kandydatów, ale sami sędziowie ze swego grona. W Polsce to KRS, ale ona akurat teraz jest całkowicie upolityczniona.
    Sędzia który jest zależny od polityków nigdy nie będzie do końca niezawisły!
    Wychodzi więc na to, że nie za bardzo orientujesz się co to jest ten trójpodział władzy i prawidłowy ustrój Państwa Prawa.
    Politycy PO w UE nie błagają o kary, tylko domagają się przestrzegania prawa w Polsce, które jest nagminne łamane. Znowu kłamliwa propaganda.

 2. Avatar

  gość

  24 stycznia 2023 godzina 08:58

  Włączę się do pogaduchy. Do „z Bochni”: Na pewno jesteś zwolennikiem solidarnej lub nie daj Boże konfederacji, skoro tak uważasz to dlaczego w sądownictwie panuje taki bałagan że nikt nie widział tego od 30-stu lat, dlaczego sprawy w sądach nawet w Bochni drastycznie się wydłużyły? Sądownictwo wymaga reformy ,mówienie o sobie że jest się kastą to trochę przegięcie tylko obecny minister sprawiedliwości a właściwie mały ,mściwy i szukający bezpodstawnej zemsty chociażby za śmierć swojego taty potrafił tak zmienić prawo żebyśmy za jego obsesję zapłacili wszyscy.
  Pytania powinny być zadane do szefa rządu nie do Tuska bo on puki co nie jest premierem.

 3. Avatar

  gość

  24 stycznia 2023 godzina 15:48

  Gorący temat to i szybko znika z nagłówków, kochana redakcjo może ludzie niech się wypowiedzą a nie róbmy się jak TVP?????Stronniczość??????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra