- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BIEŃKOWICE. Koncert „Pod lipą” – DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Paweł Klasa
- REKLAMA -

Wyjątkową oprawę miał wtorkowy Koncert „Pod lipą”. Organizatorami wydarzenia odbywającego się w cieniu ponad 380-letniej lipy byli Małgorzata i Sławomir Potrzebscy. W tym roku w Bieńkowicach wystąpił Wojciech Sokolnicki, światowej sławy artysta operowy.

W spotkaniu wzięli udział między innymi: dr Tibor Gerencsér Konsul Generalny  Węgier  w Krakowie, poseł Norbert Kaczmarczyk, senator Włodzimierz Bernacki, członek zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech, radny Sejmiku Małopolskiego Piotr Dziurdzia, Starosta Bocheński Adam Korta.

Podczas koncertu przed publicznością zaprezentowały się także dzieci i młodzież z Bieńkowic pod opieką Anny Nowak, Katarzyna i Aleksandra Talaga, zespół Porębianie oraz zespół muzyczny Dawida Nowaka.

Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia były słowa „Natura od kuchni”. Spotkanie wzbogaciła prezentacja wybranych fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – przez zaproszonych gości, a także eco „Pana Tadeusza” autorstwa Zofi Sugier przez mieszkańców Bieńkowic.  

Właściciele dworku w Bieńkowicach zadbali nie tylko o artystyczną wartość wydarzenia. Poczęstunek przygotowały panie z KGW „Dworzanie” z Bieńkowic, w organizację koncertu włączyli się także druhowie z OSP Bieńkowice.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  KPR

  16 sierpnia 2023 godzina 12:17

  Ten poseł przyjechał ciągnikiem?

  • Avatar

   Anonim

   16 sierpnia 2023 godzina 12:59

   Z napędem na cztery koła

  • Avatar

   KBC

   16 sierpnia 2023 godzina 13:01

   Tak łojka go przywiózł.

  • Avatar

   Kupiłem czarny ciągnik

   16 sierpnia 2023 godzina 16:12

   czarnym o pojemności 2400

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra