- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

26-latek z Brzeska aby wyładować złość, rozbił szybę w banku i sklepie

- REKLAMA -

Policjanci  z Brzeska zatrzymali 26-latka, który w poniedziałek rozbił szybę w budynku jednego z banków w centrum miasta oraz pobliskim sklepie spożywczym. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 23. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że młody mężczyzna rozbił szybę w budynku jednego z banków mieszczącego się w centrum miasta oraz pobliskim sklepie spożywczym. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca dokonał zniszczenia mienia rzucając kilkakrotnie kamieniem w szyby budynków.

Po zdarzeniu mężczyzna oddalił się w kierunku jednego z osiedli mieszkaniowych. Został jednak szybko zatrzymany.

26-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego był nietrzeźwy. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią wyładowania złości. Do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień został osadzony w policyjnym areszcie.

Dzisiaj, mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za niszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysoką grzywnę. Sąd najczęściej nakłada również obowiązek naprawienia szkody, a w tym przypadku pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na 26 tysięcy złotych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra