Sport

Liga okręgowa: Zapowiedź 20. kolejki

Fot. Marcin Kalinowski

20. serię gier rozpoczął mecz Strażaka Mokrzyska z LKS-em Gnojnik. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a zdobycie przez obie drużyny po jednym punkcie nie zmieniło zbyt znacząco na sytuacji w tabeli. Pozostałe mecze zostały zaplanowane na sobotę i niedzielę. Najciekawiej zapowiada się starcie pomiędzy Arkadią i Olimpią Kąty oraz spotkanie Rylovii z Orłem Dębno .

20. kolejka:
piątek, 3. maja:
Strażak Mokrzyska 0-0 LKS Gnojnik

sobota, 4. maja:
Tarnavia Tarnawa – Jadowniczanka Jadowniki 17:30

Radłovia Radłów – Novi/Rzezawianka Rzezawa 17:30

niedziela, 5. maja:
Naprzód Sobolów – Olimpia Bucze 15:00

Raba Książnice – Sokół Maszkienice 15:00

Arkadia Olszyny – Olimpia Kąty 16:00

Rylovia Rylowa – Orzeł Dębno 17:00

Jeszcze ani jednego punktu w rundzie wiosennej nie zdobyła ostatnia w tabeli Tarnavia. Teraz drużyna zagra na własnym boisku z Jadowniczanką i z pewnością to goście będą faworytami spotkania. Wprawdzie drużyna z Jadownik w obecnym sezonie prezentuje bardzo nierówną formę, ale i tak powinna sobie poradzić z niżej notowanym rywalem.

Ciekawe może być starcie Radłovii z Rzezawianką. Gospodarze zgromadzili dotychczas cztery punkty więcej i jest to bardzo istotna różnica, ponieważ dzięki niej Radłovia jest już bardzo bliska zapewnienia sobie utrzymania. Oba zespoły mają o co walczyć, ponieważ zwycięstwo Rzezawianki pozwoliłoby jej co najmniej utrzymać przewagę nad zespołami zajmującymi ostatnie pozycje, natomiast Radłovia mogłaby już niemal w zupełności być pewna utrzymania.

Ważne spotkanie czeka Naprzód Sobolów. Wicelider podejmie Olimpię Bucze i jeśli wciąż chce liczyć się w walce o awans, to musi wygrać. Olimpia znajduje się w trudnej sytuacji, dlatego też musi walczyć o komplet punktów. Faworytem będą gospodarze, którzy wygrali w Sobolowie aż osiem spotkań, a przegrali jedynie z… Olimpią, ale chodzi tu o pierwszą w tabeli Olimpię Kąty.

Z niecierpliwością na wieści z boiska w Sobolowie będą czekać w Książnicach, jednak w pierwszej kolejności Raba musi sama osiągnąć dobry wynik w rywalizacji z Sokołem Maszkienice. Na własnym boisku beniaminek z pewnością ma szansę zdobyć cenne punkty, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w dziesięciu dotychczasowych domowych meczach zdobył trzynaście „oczek”. Sokół nie walczy już ani o awans, ani o utrzymanie, co jednak nie znaczy, że zespołowi z Maszkienic zabraknie motywacji.

Spore wyzwanie może czekać Olimpię Kąty, która na wyjeździe zagra z Arkadią Olszyny. Wprawdzie beniaminek wiosną nie jest już tak silny jak jesienią, ale wciąż może pochwalić się świetnym bilansem siedmiu zwycięstw i dwóch remisów w dziewięciu domowych spotkaniach. Olimpia wygrała ostatnich sześć meczów, więc mimo wszystko będzie faworytem starcia. Ewentualne zwycięstwo bardzo przybliży lidera do zapewnienia sobie awansu.

Emocji nie powinno zabraknąć w meczu trzeciej Rylovii z czwartym Orłem Dębno. Jeszcze niedawno to drużyna z Dębna zajmowała wyższą pozycję, ale wiosną Rylovia prezentuje się lepiej niż rywale i w tym spotkaniu będzie minimalnym faworytem.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 19 44
2. Naprzód Sobolów 19 39
3. Rylovia Rylowa 19 36
4. Orzeł Dębno 19 34
5. Strażak Mokrzyska 20 33
6. Arkadia Olszyny 19 32
7. Jadowniczanka Jadowniki 19 28
8. Sokół Maszkienice 19 26
9. Radłovia Radłów 19 24
10. LKS Gnojnik 20 24
11. Novi/Rzezawianka Rzezawa 19 20
12. Olimpia Bucze 19 18
13. Raba Książnice 19 16
14. Tarnavia Tarnawa 19 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra