Liga okręgowa: Rylovia znów rozbiła rywali, Radłovia zatrzymała Jadowniczankę

Za nami 12. kolejka w grupie bocheńsko-brzeskiej ligi okręgowej. W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej serii gier Radłovia pokonała Jadowniczankę. Świetną dyspozycję potwierdziła Rylovia. Bardzo mocno postarać się musiał zespół Naprzodu, by pokonać Szreniawę, ale ostatecznie odniósł on już szóste domowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

Radłovia Radłów 2-0 Jadowniczanka Jadowniki

Serię porażek zdołał przerwać wreszcie zespół Sokoła Maszkienice, choć nie był faworytem wyjazdowego spotkania z Olimpią Kąty. Pierwsza bramka padła w 14. minucie, gdy prowadzenie gościom dał Maciej Buch. Kwadrans później było już 0-2, a do bramki Olimpii piłkę skierował Mateusz Stolarz. Gospodarze zdołali zmniejszyć straty dzięki trafieniu Marcina Cebuli, ale tuż po przerwie Sokół znów odskoczył na dwa gole. Na listę strzelców wpisał się tym razem Dawid Wójcik. Olimpia nie odpuściła i w 73. minucie było już tylko 2-3 po samobójczym trafieniu Mikołaja Urygi, ale więcej goli miejscowi już nie zdobyli. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Sokoła przypieczętował Patryk Tomczyk i mecz zakończył się wynikiem 2-4. Dla zespołu z Maszkienic było to pierwsze zwycięstwo od 6. kolejki, gdy pokonał on Sokół Borzęcin (3-2).

Serię meczów bez zwycięstwa zdołał wreszcie zakończyć Strażak Mokrzyska, który po zaciętym spotkaniu derbowym pokonał Olimpię Bucze. Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie po trafieniu Marka Handzlika, ale chwilę później był znów remis, bo na listę strzelców wpisał się Mikołaj Machalski. Taki wynik utrzymał się do 44. minuty, gdy ponownie na prowadzeniu znaleźli się goście. Bramkę zdobył Adrian Gurgul. Po zmianie stron gole już nie padły, a Olimpia od 66. minuty musiała radzić sobie bez ukaranego czerwoną kartką Bartłomieja Boruty. Dzięki zwycięstwu Strażak awansował na 4. miejsce, natomiast Olimpia pierwszy raz w sezonie znalazła się na ostatniej, 14. pozycji.

Kolejny raz minimalne zwycięstwo odniósł Sokół Borzęcin, który tym razem ograł na wyjeździe drużynę Orła Dębno. Komplet punktów zapewniło gościom samobójcze trafienie Macieja Jarosza z 21. minuty. Sokół awansował po tej kolejce na 8. miejsce wyprzedzając m.in. właśnie drużynę z Dębna.

2 mecze, 2 zwycięstwa, bilans bramek 14-0! To statystyki dwóch ostatnich meczów Rylovii. Lider rozniósł tym razem na wyjeździe LKS Gnojnik. Hat-tricka skompletował Dariusz Caban, a po golu dołożyli Huber Wójcik, Igor Kwaśniak, Piotr Chruściel i Robert Górak. Dotkliwa porażka kosztowała LKS spadek na 13. miejsce.

Rylovia, mimo wysokiego zwycięstwa, nie powiększyła przewagi nad Naprzodem, który po zaciętym spotkaniu pokonał Szreniawę. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, bo już w 10. minucie prowadzenie faworyzowanym gospodarzom dał Dawid Serafin, ale potem niespodziewanie dwa gole zdobyli goście. Po strzałach głową na listę strzelców wpisali się Marcin Motak i Piotr Kulas i do przerwy to drużyna beniaminka prowadziła 2-1. W drugiej połowie gospodarze zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po dwóch golach Grzegorza Soleckiego i wygrali 3-2. Dla Naprzodu był to już szósty wygrany mecz na własnym boisku. Szreniawa pierwszy raz straciła więcej niż 2 gole w meczu.

Z dołka powoli wydostaje się chyba zespół Arkadii Olszyny. Drużyna wygrała już drugi mecz z rzędu, tym razem z Rabą Książnice i opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Goście prowadzili od 15. minuty po golu Kacpra Tabora, ale potem bramki zdobywali już tylko przyjezdni. W 29. minucie wyrównał Dominik Oleksyk, a losy rywalizacji rozstrzygnęły gole Szymona Więcka i Grzegorza Krakowskiego zdobyte w 67. i 70. minucie. Porażka kosztowała Rabę spadek na 5. miejsce, natomiast Arkadia jest obecnie 12. i choć nadal znajduje się bardzo nisko w tabeli, to jednak położenie zespołu jest znacznie lepsze, niż choćby dwa tygodnie temu.

Fantastyczną passę domowych zwycięstw przedłużyła także Radłovia, która pokonała w najciekawiej zapowiadającym się meczu kolejki Jadowniczankę. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy gole dla gospodarzy zdobyli Adrian Gwóźdź i Kamil Żurek. Dzięki zwycięstwu Radłovia powróciła na 3. miejsce. Jadowniczanka spadła na 7. pozycję.