Liga okręgowa: Rylovia górą w hicie, Szreniawa z pierwszym zwycięstwem

Za nami 6. kolejka w grupie bocheńsko-brzeskiej ligi okręgowej. Po raz kolejny w tym sezonie nie zanotowano żadnego remisu, a aż w czterech spotkaniach zwycięskie zespoły zachowały „czyste konto”, co nie jest zbyt częste w tych rozgrywkach, w których kibice przyzwyczajeni są do zaciętych spotkań.

Sokół Maszkienice 3-2 Sokół Borzęcin Górny

Upragnione pierwsze zwycięstwo odniósł wreszcie beniaminek z Wiśnicza, który na własnym boisku pokonał Rabę Książnice. Decydująca dla losów meczu okazała się bramka Daniela Turmińskiego w 67. minucie tego niezbyt porywającego spotkania. Dla gospodarzy była to pierwsza wygrana w sezonie. Komplet punktów pozwolił awansować z 14. na 13. pozycję. Raba po trzech zwycięstwach na początku sezonu teraz doznała już trzeciej porażki, ale wciąż zajmuje wysokie 5. miejsce.

Wyjazdowa porażka, domowe zwycięstwo, wyjazdowa porażka, domowe zwycięstwo, wyjazdowa porażka, a teraz domowe zwycięstwo aż 6-0 z Orłem Dębno. Trudno wytłumaczyć, dlaczego Radłovia tak regularnie osiąga dobre wyniki na własnym boisku i jednocześnie zawodzi na boiskach rywali. Mecz z Orłem ułożył się dobrze dla gospodarzy, bo już w 10. minucie gola na 1-0 zdobył Adrian Gwóźdź. Kolejne gole padły po przerwie. W 58. minucie na 2-0 podwyższył Jakub Klich, a w kolejnych minutach Radłovia wypunktowała gości o po dwóch golach Michała Szwieca oraz jednym Norberta Nasiadki i Tomasza Szwieca odniosła bardzo wysokie zwycięstwo. Dzięki zdobyciu kompletu punktów Radłovia ma ich w dorobku o trzy więcej od Orła i zajmuje obecnie 7. miejsce. Drużyna z Dębna spadła na 12. pozycję.

Powoli po fatalnym początku podnosi się Jadowniczanka. W pojedynku najsłabszych defensyw w lidze drużyna z Jadownik pokonała LKS Gnojnik po bramkach zdobytych w drugiej połowie przez Andrzeja Steca, Piotra Krzyszkowskiego i Filipa Grzesika. Wynik 3-0 oznacza, że gospodarze pierwszy raz w sezonie zachowali „czyste konto” i po drugim zwycięstwie z rzędu wydostali się ze strefy spadkowej. LKS Gnojnik także ma w dorobku 6 punktów i jest 11.

Po raz kolejny dobrze na własnym boisku spisał się zespół Naprzodu Sobolów, ponieważ pokonał coraz mocniejszą Olimpię Kąty. Pierwszą bramkę dla zwycięzców zdobył Kamil Klimek, a dwie kolejne dołożył Dawid Stańdo i mecz zakończył się wynikiem 3-0. Naprzód awansował po tej kolejce na pozycję wicelidera, Olimpia jest 6.

Po udanym meczu z Sokołem Maszkienice (4-2) wydawało się, że Arkadia Olszyny będzie w stanie pójść za ciosem i pokona Olimpię Bucze. Nic bardziej mylnego. Wprawdzie gospodarze objęli prowadzenie po golu Patryka Waśki, ale potem do bramki trafiali już tylko przyjezdni. Dwa gole zdobył Mikołaj Machalski, a po jednym Paweł Duda (z rzutu karnego), Oskar Rysiewicz i Marcin Krupa. Drużyna Olimpii wygrywając 5-1 z pewnością podbudowała morale po porażce z Olimpią Kąty (0-7) oraz, przede wszystkim, zdobyła cenne punkty i awansowała na 6. miejsce. Arkadia po zwycięstwie Szreniawy spadła na ostatnią pozycję.

Hitem tej kolejki był bez wątpienia mecz pierwszego w tabeli Strażaka z drugą Rylovią. Pierwsza połowa ułożyła się po myśli gości, którzy objęli prowadzenie po dwóch trafieniach Piotra Chruściela. Były to jednocześnie pierwsze dwa stracone gole przez Strażaka w obecnym sezonie. Po zmianie stron gospodarze zdołali jednak zmniejszyć straty po bramce zdobytej przez Janusza Grocholę w 61. minucie. Kiedy chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Pulak z Rylovii, wydawało się, że Strażak zdoła odwrócić losy spotkania, jednak goście zdołali utrzymać prowadzenie 2-1 i awansowali na pozycję lidera kosztem gospodarzy, którzy spadli na 4. miejsce. Porażka Strażaka oznacza, że nie ma już w stawce zespołu niepokonanego.

Z poważnych opresji zwycięską ręką wyszedł zespół Sokoła Maszkience, który całą drugą połowę z Sokołem Borzęcin musiał grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jakuba Hebdy. W tamtym momencie utrzymywał się wynik 1-1, bo na gola Macieja Bucha dla gospodarzy odpowiedział Mariusz Zabiegała. Mimo osłabienia drużyna z Maszkienic odzyskała prowadzenie po bramce Andrzeja Ryglowskiego i jeszcze zdołała je podwyższyć dzięki trafieniu Tomasza Kozieła. Gości stać było jedynie na zmniejszenie strat po golu Pawła Knapa. Sokół Maszkienice awansował dzięki zwycięstwu na 3. miejsce. Jego imiennik z Borzęcina jest 9.