- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Liga okręgowa: Przed nami 21. kolejka. Olimpia znów przybliży się do awansu?

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

Sezon 2018/19 wkracza w decydującą fazę, a do rozegrania pozostało jeszcze sześć serii gier. Powoli klarować powinna się sytuacja zarówno na szczycie, jak i na dnie tabeli. Po 21. kolejce możemy poznać już oficjalnie pierwszego (czy ostatniego??) spadkowicza. Mowa o Tarnavii, która od dawna znajduje się w katastrofalnym położeniu i praktycznie nie ma już realnych szans na utrzymanie.

21. kolejka:
sobota, 11. maja:
Olimpia Kąty – Raba Książnice 11 maja, 16:00

Novi/Rzezawianka Rzezawa – Arkadia Olszyny 11 maja, 17:30

Orzeł Dębno – Jadowniczanka Jadowniki 11 maja, 17:30

LKS Gnojnik – Naprzód Sobolów 11 maja, 17:30

niedziela, 12. maja:
Strażak Mokrzyska – Tarnavia Tarnawa 12 maja, 17:00

Sokół Maszkienice – Rylovia Rylowa 12 maja, 17:00

Olimpia Bucze – Radłovia Radłów 12 maja, 18:00

Kolejkę rozpocznie mecz lidera z beniaminkiem. Choć Olimpia przegrała ostatnio na wyjeździe aż 0:3 z Arkadią Olszyny, to wydaje się, że był to jedynie pojedynczy słabszy występ, a zespół szybko zacznie punktować. Na własnym boisku Olimpia będzie zdecydowanym faworytem, nawet mimo tego, że w ostatnim czasie Raba spisuje się co najmniej przyzwoicie i ambitnie walczy o awans.

W niezbyt komfortowym położeniu znajduje się Rzezawianka. Choć ostatnio drużyna zremisowała trudny wyjazdowy mecz z Radłovią, to jej przewaga nad Rabą Książnice i Olmpią Bucze stopniała. Nad Rabą zespół z Rzezawy na dwa punkty przewagi, a Olimpię wyprzedza jedynie lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. W tej sytuacji drużyna musi wywalczyć komplet punktów w starciu z Arkadią. Beniaminek jest pierwszym zespołem, który w rundzie wiosennej pokonał Olimpię Kąty, jednak w spotkaniach wyjazdowych ostatnio prezentuje się dość słabo. Zapowiada się zacięte spotkanie.

Ciekawie zapowiada się mecz Orła Dębno z Jadowniczanką, choć po słabym początku rundy wiosennej oba zespoły mogą już najwyżej walczyć o miejsce na podium, a i ten cel, zwłaszcza w przypadku Jadowniczanki, będzie trudny do osiągnięcia. Drużyna z Jadownik będzie musiała podnieść się mentalnie po porażce w 1/2 Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Tarnów, poniesionej dopiero w rzutach karnych z IV-ligowym GKS-em Drwinia.

Walczący o utrzymanie LKS Gnojnik podejmie drugi w tabeli Naprzód. Jeszcze niedawno zespół z Sobolowa imponował formą, ale ostatnie mecze nie były w wykonaniu tej drużyny aż tak udane. Do pierwszej Olimpii pięć punktów traci ona obecnie pięć punktów, więc w Gnojniku musi wywalczyć zwycięstwo, jeśli chce zachować szanse na awans. LKS w ostatnim czasie prezentuje się całkiem nieźle, zwłaszcza na własnym boisku i jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie utrzymania. Wciąż musi jednak regularnie punktować, dlatego w tym spotkaniu oba zespoły powinny walczyć o komplet punktów.

Praktycznie zdegradowana już Tarnavia uda się na mecz ze Strażakiem Mokrzyska. Gospodarze w rundzie wiosennej są bardzo chimerycznym zespołem. Potrafili sprawić kilka niespodzianek, ale zaliczyli także kilka bolesnych wpadek. W tym spotkaniu Strażak będzie jednak zdecydowanym faworytem.

Jednym z najciekawszych meczów powinien być ten pomiędzy Sokołem Maszkienice i Rylovią. Goście walczą wciąż o awans, ale do pierwszej Olimpii traci aż siedem „oczek”. Każda strata punktów zredukuje szanse na dogonienie lidera. Gospodarze zajmują bezpieczną pozycję w środku tabeli, co jednak nie oznacza, że zabraknie im determinacji.

Opromieniona zaskakującym zwycięstwem nad Naprzodem Olimpia Bucze zmierzy się na własnym boisku z Radłovią. Gospodarze do zespołu gości tracą cztery punkty, więc ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby doskoczyć do rywala na odległość jednego „oczka”, a przy okazji być może wyprzedzić także Rzezawiankę. Z drugiej strony porażka znacznie skomplikuje sytuację drużyny, zwłaszcza jeśli punkty zdobędą sąsiedzi w ligowej tabeli.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 20 44
2. Naprzód Sobolów 20 39
3. Rylovia Rylowa 20 37
4. Orzeł Dębno 20 35
5. Arkadia Olszyny 20 35
6. Strażak Mokrzyska 20 33
7. Jadowniczanka Jadowniki 20 29
8. Sokół Maszkienice 20 26
9. Radłovia Radłów 20 25
10. LKS Gnojnik 20 24
11. Novi/Rzezawianka Rzezawa 20 21
12. Olimpia Bucze 20 21
13. Raba Książnice 20 19
14. Tarnavia Tarnawa 20 6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra