Artykuł partnerski

Grappling Club w Bochni zaprasza na zajęcia sportów walki!

W naszym klubie prowadzimy zajęcia Ju-Jitsu, Boks, MMA, Kicboxing, ogólnorozwojowe Cross oraz treningi dla dzieci w wieku 4 – 12 lat.Grappling Club to połączenie doświadczenia klubu Fightman Bochnia oraz nowości i świeżego spojrzenia Klubu Grappling Bochnia.

Treningi sztuk walki mogą tu rozpocząć już 4-latkowie.

Najmłodsi na zajęciach, głównie przez zabawę uczą się podstawowych technik i elementów sztuk walki takich jak np. technika padów, dowiadują się jak prawidłowo układać ciało czy chronić głowę podczas upadku.

Doświadczeni instruktorzy, pasjonaci sportów walki zarażają dzieci miłością do sportu dbając przy tym o ich rozwój fizyczny, jak również psychiczny. Swoim podopiecznym wpajają zasady współzawodnictwa w duchu fair-play oraz bezstresowe podejście do sportu i osiąganych wyników.

Z czasem do treningu dodawane są podstawowe techniki przygotowujące dzieci do ewentualnego kontynuowania przygody ze sportami walki w starszych i bardziej zaawansowanych grupach. 

Chętni do szlifowania swoich umiejętności i rozwoju kariery sportowej mają tu do wyporu: 

  • Boks
  • Ju-Jitsu – Gi i NoGi
  • Kickboxing
  • Mieszane Sztuki Walki (MMA) – z podziałem na sekcje początkującą oraz zaawansowaną (zawodniczą)

Na zajęciach, od samego początku wykorzystywane  są również podstawowe elementy gimnastyki takie jak przewroty, mostki, stanie na głowie itp. oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe pobudzające wszystkie partie mięśniowe, włącznie z mięśniami szkieletowymi. Ma to znaczący i bardzo korzystny wpływ na zdrowie, prawidłową postawę, koordynację ruchową i ogólny rozwój Państwa dzieci na każdym etapie tego rozwoju.

Podopieczni Grappling Club poznają techniki możliwe do zastosowania w razie konieczności obrony przed napastnikiem. Dowiedzą się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, w miarę nabierania coraz większych umiejętności do ich świadomość dostarczane są kolejne impulsy, zdobędą większą pewność siebie, a zaufanie do własnych umiejętności wykroczy daleko poza salę treningową.

Dewizą Klubu jest uczyć przez zabawę, a przy tym przykładać dużą wagę do dyscypliny i rozwoju mentalnego podopiecznych.

Kwintesencja każdej sztuki walki – „ćwiczenie czyni mistrza” oznacza ciągłe powtarzanie różnych elementów z naciskiem na rytm, powtarzalność i dbałość o najmniejsze nawet szczegóły.

Praktyka treningów, ściśle określone rytuały, ćwiczenie poszczególnych elementów aż do „znudzenia” oraz zdrowa rywalizacja na sali treningowej uczą młodych adeptów sztuk walki nieustępliwości w dążeniu do celu, cierpliwości, poczucia obowiązku czy dyscypliny.

Cechy te przydadzą się nie tylko podczas zajęć, ale również, a może przede wszystkim w życiu codziennym poza salą treningową.

Jedną z myśli rodziców zastanawiających się nad treningiem sztuk walki, będzie zapewne: „czy moja pociecha nie wykorzysta swoich umiejętności, aby zrobić krzywdę innym ?”.

Choć takie obawy są jak najbardziej uzasadnione, instruktorzy zawsze przypominają swoim uczniom, że techniki wyuczone podczas zajęć, mogą być wykorzystywane tylko w ich trakcie, podczas zawodów sportowych lub dla samoobrony i nie mogą być użyte do krzywdzenia czy zastraszania innych ludzi.

Wychowankowie klubu wykonują wiele ćwiczeń siłowych, poznają wiele technik i zaczynają mieć świadomość swojej siły i umiejętności, dzięki czemu nie mają potrzeby sprawdzania się poza salą czy demonstrowania swojej siły i umiejętności w niewłaściwym celu.

Trening sztuk walki we wszystkich grupach wiekowych skierowany jest zarówno do dziewcząt, jak i chłopców.

Sztuki walki to jeden z niewielu sportów, w których chłopcy i dziewczynki, mężczyźni i kobiety mogą ćwiczyć razem. Państwa córki i synowie mają jednakowe szanse w zdobywaniu kolejnych umiejętności.

Bracia i siostry mogą trenować razem, a wy – rodzice będziecie mieli komfort obserwowania swoich dzieci na zajęciach w jednym miejscu i czasie.

Ciekawą, godną uwagi propozycją klubu są też zajęcia Kardio Kickboxingu i Cross prowadzone równolegle z zajęciami grup dziecięcych. Sekcja ta powstała z myślą o rodzicach przyprowadzających swoje pociechy na trening. Zamiast spędzać bezczynnie czas na ławce czy robieniu zakupów w pobliskich sklepach mogą oni w rytm muzyki, w bezpieczny, nieinwazyjny sposób zadbać o swoją kondycję i zdrowie z wykorzystaniem elementów sztuk walki. 

Grapling Club ma też propozycję dla wszystkich amatorów wczesnego wstawania. Od poniedziałku do piątku o godzinie 8:00 odbywają się tu zajęcia Cross-treningu będące idealną propozycją dla wszystkich lubiących zróżnicowane i bardzo intensywne ćwiczenia. Cross-trening jest treningiem wytrzymałościowo-siłowym polegającym na łączeniu ze sobą różnych typów ćwiczeń i dyscyplin. Jest to świetny pomysł na dobry początek każdego dnia. 

Treningi w Klubie Sportowym „Grappling Club„ prowadzone są przez osoby od dawna związane z szeroko pojętymi sportami walki i nie tylko, Mistrzami Polski i Świata, multimedalistami zawodów krajowych i międzynarodowych – przez wykwalifikowanych instruktorów, których kwalifikacje możecie Państwo potwierdzić chociażby w Polskim Związku Ju-Jitsu.

Częstą praktyką w KS Grappling Club jest organizacja zajęć, seminariów oraz kursów z trenerami i zawodnikami spoza klubu należącymi do Polskiej i światowej czołówki w sportach walki. Bywali tu już tacy wirtuozi maty jak Piotr Bagiński, Kamil Umiński, Piotr Kapral, Jędrzej Loska, czy nawet sam Marcin Dudek 

Nasi wychowankowie startują i odnoszą sukcesy na najważniejszych zawodach krajowych i międzynarodowych w dyscyplinach takich jak Grappling, Ju-Jitsu, BJJ czy MMA.

Sale treningowe Grappling Club wyposażone są w dużą ilość specjalistycznego sprzętu sportowego wykorzystywanego podczas zajęć organizowanych na dużej, komfortowej sali urządzonej w taki sposób, aby zagwarantować komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Pierwsze zajęcia we wszystkich grupach są bezpłatne, a każde następne w bardzo atrakcyjnych cenach. Przyjście na pierwsze zajęcia nic was nie kosztuje, a może dać wiele. Może właśnie dla waszego dziecka sztuki walki staną się sposobem na życie, a wy z dumą będziecie patrzyć na odnoszone przez nie sukcesy.

Zapisy i szczegółowe informacje u trenerów podczas zajęć lub pod nr telefonu +48 660 502 927 (Mateusz sekcja dzieci); +48 607 491631 (Tomasz sekcja młodzieży i dorosłych) oraz drogą mailową: info@grapplingbochnia

Grafik zajęć oraz wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie grapplingbochnia.pl oraz profilach facebookowych Grappling Bochnia i Fightman Bochnia. (MP)

W klubie zachowane są wszystkie normy i wytyczne ministerstwa w przeciwdziałaniu Covid-19.

Góra