Sport

Liga okręgowa: Na podium bez zmian

Fot. Marcin Kalinowski

Mecze 19. kolejki zakończyły się zwycięstwami faworytów (wygrały wszystkie zespoły zajmujące miejsca 1.-5.), co jednak nie znaczy, że zabrakło emocji. Najbardziej zacięty był mecz Rzezawianki z Naprzód Sobolów, ponieważ losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte dopiero w doliczonym czasie gry.

19. kolejka:
sobota, 27. kwietnia:
Tarnavia Tarnawa 1-5 LKS Gnojnik

Olimpia Bucze 1-2 Strażak Mokrzyska

Novi/Rzezawianka Rzezawa 2-3 Naprzód Sobolów

Olimpia Kąty 4-2 Radłovia Radłów

Orzeł Dębno 4-1 Raba Książnice

Jadowniczanka Jadowniki 1-4 Rylovia Rylowa

niedziela, 28. kwietnia:
Sokół Maszkienice 3-0 Arkadia Olszyny

W zasadzie przesądzony jest już los Tarnavii. Choć drużyna wciąż ma matematyczne szanse na utrzymanie, to w praktyce już niemal na pewno pożegna się z ligą okręgową po zakończeniu sezonu. Tym razem drużyna z Tarnawy uległa LKS-owi Gnojnik 1:5. Po dwie bramki dla zwycięzców zdobyli Tomasz Górak i Jarosław Ulas, a jedno trafienie zaliczył Łukasz Hajduga. Honorowego gola dla Tarnavii strzelił Łukasz Gadzina. Dla drużyny z Gnojnika to zwycięstwo jest niezwykle cenne, bo dzięki zdobyciu kompletu odskoczyła od zespołów zajmujących najniższe pozycje.

W tym gronie znajduje się Olimpia Bucze, która nie zdołała choćby zremisować ze Strażakiem Mokrzyska. Goście objęli prowadzenie po bramce Marcina Wody, ale wyrównał Marek Handzlik. W 84. minucie Strażak ponownie objął prowadzenie po trafieniu Konrada Wyczesanego i tym razem nie oddał go już do końcowego gwizdka. Oba zespoły pozostały na pozycjach, które zajmowały przed 19. kolejką.

Tak samo jak Rzezawianka i Naprzód. Niespodziewanie to gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie i objęli prowadzenie po golu Rafała Górala. W 52. minucie Naprzód wyrównał dzięki bramce Przemysława Jeziorka, ale już chwilę później Rzezawianka znów prowadziła po trafieniu Artura Dańca. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i najpierw wyrównali po bramce Grzegorza Soleckiego, a w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Po bardzo zaciętym spotkaniu Naprzód odniósł piąte zwycięstwo w rundzie wiosennej i zachował dystans do Olimpii Kąty. Zespół Rzezawianki ma czego żałować, ponieważ mógł w tym spotkaniu wywalczyć co najmniej cenny remis.

Trwa doskonała passa Olimpii Kąty. Tym razem lider wygrał już szósty mecz z rzędu, a ofiarą stał się zespół Radłovii. Trzy gole dla Olimpii zdobył Jakub Ogarn, jedno trafienie zaliczył Jakub Nowak, natomiast dla goście bramki zdobyli Jakub Koziński i Michał Gostek. Olimpii w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło nawet to, że od 66. minuty drużyna grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Motaka.

Pozornie łatwe zwycięstwo odniósł Orzeł Dębno, który pokonał Rabę Książnice. To jednak goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie po trafieniu Kacpra Tabora i utrzymali je do 64. minuty. Wtedy bramkę wyrównującą zdobył Szymon Michałek. Orzeł zdołał pójść za ciosem, a gole Oskara Klimka, Sławomira Kurala i Bartłomieja Ogara zapewniły gospodarzom zwycięstwo. Orzeł utrzymał czwartą pozycję, natomiast Raba wciąż zajmuje przedostatnie miejsce.

Hitem 19. kolejki miał być mecz Jadowniczanki z Rylovią, jednak walczący wciąż o awans goście dość łatwo rozprawili się z zespołem z Jadownik. Dwa gole dla Rylovii zdobył Piotr Chruściel, a po golu dołożyli Michał Motylski i Albert Skrzyński. Autorem honorowego trafienia dla gospodarzy jest Michał Kulig. Od 67. minuty Jadowniczanka musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Mola.

Runda wiosenna nie jest na razie zbyt udana dla Arkadii Olszyny. W meczu z Sokołem Maszkienice potwierdziło się, że beniaminek jest zespołem słabszym niż jesienią, za to rywale poprawili formę. Gospodarze wygrali 3:0 po golu Jakuba Hebdy i dwóch trafieniach Dawida Wójcika. Arkadia wciąż ma nad Sokołem sześć punktów przewagi, jednak ta różnica może szybko się zmniejszyć, jeśli drużyna nie powróci do dobrej dyspozycji.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 19 44
2. Naprzód Sobolów 19 39
3. Rylovia Rylowa 19 36
4. Orzeł Dębno 19 34
5. Strażak Mokrzyska 19 32
6. Arkadia Olszyny 19 32
7. Jadowniczanka Jadowniki 19 28
8. Sokół Maszkienice 19 26
9. Radłovia Radłów 19 24
10. LKS Gnojnik 19 23
11. Novi/Rzezawianka Rzezawa 19 20
12. Olimpia Bucze 19 18
13. Raba Książnice 19 16
14. Tarnavia Tarnawa 19 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra