Liga okręgowa: Na podium bez zmian

Mecze 19. kolejki zakończyły się zwycięstwami faworytów (wygrały wszystkie zespoły zajmujące miejsca 1.-5.), co jednak nie znaczy, że zabrakło emocji. Najbardziej zacięty był mecz Rzezawianki z Naprzód Sobolów, ponieważ losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte dopiero w doliczonym czasie gry.

Sokół Maszkienice 3-0 Arkadia Olszyny

W zasadzie przesądzony jest już los Tarnavii. Choć drużyna wciąż ma matematyczne szanse na utrzymanie, to w praktyce już niemal na pewno pożegna się z ligą okręgową po zakończeniu sezonu. Tym razem drużyna z Tarnawy uległa LKS-owi Gnojnik 1:5. Po dwie bramki dla zwycięzców zdobyli Tomasz Górak i Jarosław Ulas, a jedno trafienie zaliczył Łukasz Hajduga. Honorowego gola dla Tarnavii strzelił Łukasz Gadzina. Dla drużyny z Gnojnika to zwycięstwo jest niezwykle cenne, bo dzięki zdobyciu kompletu odskoczyła od zespołów zajmujących najniższe pozycje.

W tym gronie znajduje się Olimpia Bucze, która nie zdołała choćby zremisować ze Strażakiem Mokrzyska. Goście objęli prowadzenie po bramce Marcina Wody, ale wyrównał Marek Handzlik. W 84. minucie Strażak ponownie objął prowadzenie po trafieniu Konrada Wyczesanego i tym razem nie oddał go już do końcowego gwizdka. Oba zespoły pozostały na pozycjach, które zajmowały przed 19. kolejką.

Tak samo jak Rzezawianka i Naprzód. Niespodziewanie to gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie i objęli prowadzenie po golu Rafała Górala. W 52. minucie Naprzód wyrównał dzięki bramce Przemysława Jeziorka, ale już chwilę później Rzezawianka znów prowadziła po trafieniu Artura Dańca. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i najpierw wyrównali po bramce Grzegorza Soleckiego, a w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Po bardzo zaciętym spotkaniu Naprzód odniósł piąte zwycięstwo w rundzie wiosennej i zachował dystans do Olimpii Kąty. Zespół Rzezawianki ma czego żałować, ponieważ mógł w tym spotkaniu wywalczyć co najmniej cenny remis.

Trwa doskonała passa Olimpii Kąty. Tym razem lider wygrał już szósty mecz z rzędu, a ofiarą stał się zespół Radłovii. Trzy gole dla Olimpii zdobył Jakub Ogarn, jedno trafienie zaliczył Jakub Nowak, natomiast dla goście bramki zdobyli Jakub Koziński i Michał Gostek. Olimpii w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło nawet to, że od 66. minuty drużyna grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Motaka.

Pozornie łatwe zwycięstwo odniósł Orzeł Dębno, który pokonał Rabę Książnice. To jednak goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie po trafieniu Kacpra Tabora i utrzymali je do 64. minuty. Wtedy bramkę wyrównującą zdobył Szymon Michałek. Orzeł zdołał pójść za ciosem, a gole Oskara Klimka, Sławomira Kurala i Bartłomieja Ogara zapewniły gospodarzom zwycięstwo. Orzeł utrzymał czwartą pozycję, natomiast Raba wciąż zajmuje przedostatnie miejsce.

Hitem 19. kolejki miał być mecz Jadowniczanki z Rylovią, jednak walczący wciąż o awans goście dość łatwo rozprawili się z zespołem z Jadownik. Dwa gole dla Rylovii zdobył Piotr Chruściel, a po golu dołożyli Michał Motylski i Albert Skrzyński. Autorem honorowego trafienia dla gospodarzy jest Michał Kulig. Od 67. minuty Jadowniczanka musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Mola.

Runda wiosenna nie jest na razie zbyt udana dla Arkadii Olszyny. W meczu z Sokołem Maszkienice potwierdziło się, że beniaminek jest zespołem słabszym niż jesienią, za to rywale poprawili formę. Gospodarze wygrali 3:0 po golu Jakuba Hebdy i dwóch trafieniach Dawida Wójcika. Arkadia wciąż ma nad Sokołem sześć punktów przewagi, jednak ta różnica może szybko się zmniejszyć, jeśli drużyna nie powróci do dobrej dyspozycji.