Sport

Liga okręgowa: Mecz o życie dla Tarnavii. Czy Naprzód podtrzyma świetną passę?

Fot. Marcin Kalinowski

16. kolejka:
sobota, 6 kwietnia:
Olimpia Kąty – LKS Gnojnik 15:00

Tarnavia Tarnawa – Raba Książnice 16:00

Jadowniczanka Jadowniki – Radłovia Radłów 16:30

Strażak Mokrzyska – Sokół Maszkienice 16:30

niedziela, 7 kwietnia:
Naprzód Sobolów – Orzeł Dębno 14:00

Arkadia Olszyny – Rylovia Rylowa 16:00

Olimpia Bucze – Novi/Rzezawianka Rzezawa 16:00

Na początek 16. kolejki nowy lider, czyli Olimpia Kąty zmierzy się z LKS-em Gnojnik. Choć drużyna z Gnojnika ostatnio zdołała odnieść wreszcie wyjazdowe zwycięstwo, to faworytem będzie Olimpia, która w domowych spotkaniach zgromadziła aż 19 punktów na 21 możliwych do zdobycia (bilans 6-1-0).

Niezwykle ważne dla układu dolnej części tabeli będzie starcie ostatniej Tarnavii z przedostatnią Rabą Książnice. Drużyna z Tarnavii jedyne ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie odniosła właśnie w meczu z Rabą (3:1), ale potem spisywała się już bardzo słabo. Drużyna z Książnic rundę wiosenną rozpoczęła całkiem nieźle i z pewnością będzie walczyła z całych sił o utrzymanie.

O komplet punktów musi powalczyć Jadowniczanka, która podejmie Radłovię. Dla gospodarzy strata punktów może oznaczać pożegnanie się z szansami na zajęcie czołowych pozycji. Radłovia do drużyny z Jadownik traci zaledwie trzy punkty, dlatego spotkanie powinno być bardzo zacięte.

Złą passę zdołał wreszcie przerwać Strażak Mokrzyska. Aby zwycięstwo z Orłem Dębno (2:1) nie poszło na marne teraz drużyna musi uzyskać korzystny rezultat w meczu z Sokołem Maszkienice. Strażak może kolejny raz wygrać spotkanie z klubem, którego symbolem jest majestatyczny ptak.

Hitem tej serii gier będzie mecz Naprzodu z Orłem Dębno. Drużyna z Sobolowa nadal może poszczycić się kompletem siedmiu zwycięstw. Orzeł stracił ostatnio pozycję lidera, więc teraz musi powalczyć o komplet punktów. Faworytem będą jednak gospodarze, którzy w dwóch meczach rundy wiosennej zgromadzili komplet punktów.

Bardzo ważne będzie również spotkanie czwartej Arkadii z piątą Rylovią. Oba zespoły na wiosnę wygrały i przegrały po jednym meczu. Porażka może mocno pokrzyżować plany obu zespołów, dlatego stawka starcia będzie wysoka. Minimalnym faworytem będzie Rylovia, która wciąż postrzegana jest jako zespół o bardzo dużym potencjale.

Coraz trudniejsza staje się sytuacja Olimpii Bucze, która zajmuje dopiero 12. pozycję. Teraz zespół zmierzy się z Rzezawianką, która ma o trzy punkty więcej. Oba zespoły mają o co walczyć, bo drużyna z Rzezawy wygrywając może wypracować sporą przewagę nad zespołami zajmującymi ostatnie pozycje, a Olimpia doskoczyć do rywali i co najmniej utrzymać przewagę nad Rabą lub Tarnavią.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 15 32
2. Orzeł Dębno 15 31
3. Naprzód Sobolów 15 30
4. Arkadia Olszyny 15 28
5. Rylovia Rylowa 15 26
6. Strażak Mokrzyska 15 26
7. Jadowniczanka Jadowniki 15 23
8. Radłovia Radłów 15 20
9. Sokół Maszkienice 15 17
10. Novi/Rzezawianka Rzezawa 15 17
11. LKS Gnojnik 15 16
12. Olimpia Bucze 15 14
13. Raba Książnice 15 12
14. Tarnavia Tarnawa 15 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra