- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

BOCHNIA. Kolejne sukcesy bocheńskich modelarzy

- REKLAMA -

W sobotę zawodnicy, działającego w bocheńskim domu kultury, klubu modelarstwa lotniczego wzięli udział w ogólnopolskich zawodach szybowców zdalnie sterowanych do lotów termicznych F3L „RcPany Cup”, które odbyły się na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego.

Ta nowa kategoria modeli bardzo dynamicznie rozwija się na zachodzie Europy, a od zeszłego roku również w Polsce. Są to modele 2 metrowych, zdalnie sterowanych, szybowców termicznych, które wzbijają się w powietrze za pomocą 100m holu z rozciągniętą 15 metrową gumą. Zawodnicy w 9 minutowym czasie startowym muszą wykonać lot trwający maksymalnie 6 minut i precyzyjnie wylądować w punkt wyznaczony na polu startowym. W rywalizacji istotna jest również praca zespołowa drużyny przy przynoszeniu holu oraz nawigacji meteorologicznej.

Na lotnisku w Turbi zorganizowano zawody tego typu modeli po raz pierwszy. Najlepszym spośród bocheńskich modelarzy okazał się Mikołaj Grobliński, który zajął drugie miejsce w kategorii seniorów, wyprzedzając starszych, wyspecjalizowanych zawodników, w tym swojego instruktora Adriana Stępnia, który zajął 7 miejsce. Z kolei debiutujący Wojciech Gawłowicz ulokował się na 4 miejscu w kategorii juniorów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra