Bardzo wiele zmieniło się na szczycie po spotkaniach kończącej rundę jesienną 13. kolejki w bocheńskiej A-klasie. Na czele tabeli znalazły się Błyskawica Proszówki i Rzezawianka, natomiast osunęły się w niej zespoły Ceramiki i GKS-u II Drwinia.

Novi/Rzezawianka Rzezawa 3-1 Czarni Kobyle

Macierz Lipnica Murowana 2-1 Raba Niedary

Beskid Żegocina 5-6 Górnik Siedlec

Ceramika Muchówka 2-4 Błyskawica Proszówki

poniedziałek, 11. listopada:
LKS Trzciana 2000 3-3 Tarnavia Tarnawa

Ważne zwycięstwo odniosła Rzezawianka, która na własnym boisku zdołała zatrzymać dobrze spisujących się ostatnio Czarnych Kobyle. Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Tomasza Tomaśki, ale po przerwie skuteczniejsi byli miejscowi. Dwa gole Kacpra Żurawskiego i trafienie Mateusza Klesiewicza zapewniły gospodarzom cenny komplet punktów. Jak się później okazało, Rzezawianka awansowała na 2. miejsce, a dodatkowo zrewanżowała się Czarnym za porażkę w Pucharze Polski (2-4).

Trwa domowa niemoc Błękitnych. Drużyna z Krzeczowa przegrała wszystkie 5 spotkań w roli gospodarza, ulegając w ten weekend Orłowi Cikowice. Wynik bezbramkowy utrzymał się do 53. minuty, gdy bramkę dla gości zdobył Wiktor Olearczyk. Goście poszli za ciosem i w ciągu sześciu minut zdobyli kolejne bramki, których autorami zostali Wojciech Szewczyk, oraz ponownie Olearczyk. Pewnie zwycięstwo przypieczętował w 77. minucie Patryk Kmiecik. Po udanej drugiej połowie rundy Orzeł wydostał się z dolnych rejonów tabeli i awansował na 9. miejsce.

Bardzo zacięte było spotkanie Macierzy z Rabą Niedary. Już w 10. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli zajmujący ostatnie w tabeli miejsce goście. Trafienie zaliczył Dariusz Mączka. Faworyzowani gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania po bramce Huberta Strugały, ale nie potrafili potem udokumentować przewagi.Zwycięską bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry, gdy piłkę do bramki ponownie skierował Strugała. Macierz wygrała i może spokojnie skupić się zimą nad budowaniem formy na rundę wiosenną, bo zbudowała sporą przewagę nad zespołami z dolnej części tabeli. Dużo pracy czeka za to zespół Raby, który zajmuje ostatnie miejsce.

Potknięcie zanotował GKS II Drwinia, który na własnym boisku mierzył się z Victorią Słomka. Już w 14. minucie prowadzenie gościom dał gol Arkadiusza Siodlarza. Na 0-2 podwyższył Rafał Natanek, jednak tuż przed przerwą ten sam zawodnik zaliczył trafienie samobójcze i nadzieje GKS-u odżyły. Po zmianie stron znów skuteczniejsza była jednak Victoria, a drugi gol Natanka i trafienie Huberta Dutki zapewniły drużynie ze Słomki wysokie zwycięstwo.

Fatalne wyniki notuje ostatnio Beskid Żegocina. Teraz drużyna „Walecznych Górali” dała się pokonać Górnikowi Siedlec i w tym momencie jest zamieszana w walkę o utrzymanie. Pierwsza połowa nie zapowiadała, że spotkanie zakończy się wysokim wynikiem, ponieważ na gola Krzysztofa Orlika dla Górnika odpowiedział Grzegorz Kłusek, ale tuż po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Dwa gole dla gości zdobył Mateusz Nowak, a na 1-4 podwyższył Adam Korczakowski i sytuacja gospodarzy stała się fatalna. Górnik nie potrafił utrzymać tej przewagi, a gole dla Beskidu zdobyli Łukasz Kuska (dwa) i Tomasz Krawczyk. W końcowych minutach znów lepiej poradził sobie jednak Górnik. Bramki zdobyli Mateusz Nowak i Adam Rząca. Trzeci tego dnia gol Łukasza Kuski nie dał już wiele gospodarzom. Mecz zakończył się wynikiem 5-6. Dla Górnika to niezwykle cenne zwycięstwo, ponieważ zdołał awansować na 11. miejsce.

Hitem kolejki był mecz Ceramiki z Błyskawicą. Goście szybko zdołali objąć prowadzenie po golu Krzysztofa Styrny i choć na 1-1 szybko wyrównał Jakub Stabrawa, to nadal nieco lepiej radzili sobie goście. Kolejne bramki dla Błyskawicy zdobyli Eliasz Dudek (dwa) i Piotr Filipek. Różnicę zmniejszył jeszcze Stabrawa, trafiając pod koniec spotkania, ale to goście z Proszówek mogli cieszyć się z cennego zwycięstwa i awansu na 1. miejsce w tabeli. Dla Ceramiki była to pierwsza domowa ligowa porażka w sezonie.

Sporo bramek padło również w meczu Trzcianą 2000 z Tarnavią. Już w 3. minucie prowadzenie gościom dał Kamil Czuper, ale kwadrans później wyrównał Adrian Grabowski, a potem prowadzenie gospodarzom dał Mariusz Banat. Tuż przed przerwą na 2-2 wyrównał jednak Ryszard Banat. W 46. minucie czerwoną kartkę otrzymał Konrad Rząsa z Tarnavii, ale gospodarze nie wykorzystali okresu gry w przewadze, choć w 49. minucie bramkę na 3-2 zdobył Kacper Cygan, ponieważ już w 56. minucie wynik na 3-3 ustalił Tomasz Klęsk. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał również Krzysztof Satoła, ale mecz i tak zakończył się podziałem punktów.