Kultura

Żegocina. Międzynarodowy Dzień Publicznego Dziergania

Na godzinę 15 zapraszają na plac zabaw pod ośrodkiem zdrowia w Żegocinie organizatorki Międzynarodowego Dnia Publicznego Dziergania. W programie wystawa prac szydełkowych, konkursy szydełkowe z nagrodami, a także wspólne dzierganie kocyka na licytację dla Lilki. Pomysłodawcą wydarzenia jest Iwona Dudziak założycielka Grupy Małopolanki tworzą. Być Kobietą z Pasją. Imprezę współorganizuje Centrum Kultury i Sportu w Żegocinie.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem wójta gminy Żegocina i wójta gminy Trzciana.

– Tego nie można przegapić! Szydełko lub druty nie są Ci obce? Dzierganie jest Twoją pasją? A może dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć przygodę z dzierganiem? Zapraszamy Cię na Międzynarodowy Dzień Publicznego Dziergania który po raz pierwszy w tym roku odbędzie się w Żegocinie – zachęcają organizatorzy akcji.

Pomysłodawcą tego grubymi nićmi szytego święta jest Danielle Landes, która w 2005 roku stwierdziła, że miłośnicy dziergania powinni mieć jeden dzień, w którym będą mogli się poznać i rozwijać swoją pasję wspólnie. Tym bardziej, że robienie na drutach czy szydełkowanie to zwykle czynność, której ludzie oddają się w odosobnieniu. Publiczne obchody, które odbywają się zwykle w pierwszej połowie czerwca, mają również rozwiać powszechny mit, że na drutach robią wyłącznie „babcie”.

Główna ideą spotkania jest promowanie wyjątkowych osobowości oraz ich osiągnięć, a także pokazanie innym, że życie stanie się o wiele lepsze, jeśli znajdziemy w sobie pokłady siły, odpowiednie zajęcie, postawimy sobie cel i będziemy robić w życiu coś wartościowego.

Spotkanie może okazać się idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie własnej kreatywności i poznanie ciekawych ludzi, którzy mogą zmobilizować do działania i zmienić nasz sposób patrzenia na rzeczywistość.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra