- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Kamionna. Dziś jasełka „Oszaleli Anieli” i kolędowanie z zespołem Vox Eremi i Jurkowianie

- REKLAMA -

W niedzielę o godzinie 15 w Szkole Podstawowej w Kamionnej zaplanowano jasełka charytatywne w wykonaniu rodziców i opiekunów z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni oraz kolędowanie z zespołem Vox Eremi oraz Jurkowianie. Organizatorem wydarzenia jest grupa „Małopolanki tworzą Być kobietą z pasją”.

O WYDARZENIU PRZECZYTASZ TUTAJ


Podczas jasełek będą zbierane wolne datki na rzecz Michałka Dadeja, chłopca, który urodził się z porażeniem mózgowym. Zbiórka będzie prowadzona pod patronatem Fundacji ” Serce dla Maluszka”.Michał urodził się w lutym 2016 roku, w 35. tygodniu ciąży. Przyszedł na świat z małogłowiem, któremu towarzyszą zmiany w mózgu, co powoduje znaczne opóźnienie w rozwoju.

Stwierdzono u niego czterokończynowy niedowład spastyczny przy jednoczesnej dużej wiotkości. Obecnie chłopczyk nie siedzi samodzielnie, nie obraca się na boki, ma słabą koordynację wzrokowo – ruchową, słabo sięga do zabawek.

Mimo to, jest pogodnym, zawsze uśmiechniętym dzieckiem, które lubi przytulanie i kontakt z bliskimi. By mógł być w przyszłości samodzielny, wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, pracy z logopedą, pedagogiem i psychologiem.

Niezbędny w procesie jego leczenia i rehabilitacji będzie także zakup kosztownego sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, takiego jak łuski, pionizator, plastry do kineziotapingu i wiele innych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra