- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W sobotę w Kopalni Sztuki Bochnia wernisaż Teresy Mrugacz

Maluje kwiaty, pejzaże, martwą naturę, architekturę i portrety. W sobotę w Kopalni Sztuki Bochnia zaplanowano wernisaż Teresy Mrugacz. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18.00 jest jednym z wydarzeń „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”.

Artystka urodziła się w Tarnogrodzie lecz dzieciństwo i młodość upłynęły jej w Majdanie Sieniawskim, gdzie pośród piękna przyrody kształtowała się jej osobowość i wrażliwość artystyczna.  Ukończyła Liceum w Sieniawie i studia na WSP w Rzeszowie, gdzie poznała swojego przyszłego męża. Po zamążpójściu zamieszkała w Bytomsku i rozpoczęła pracę nauczyciela- polonisty w pobliskiej Muchówce, którą kontynuowała aż do emerytury.

Jednak jej największą pasją okazała się sztuka.  Pierwsze próby poetyckie podjęła już w czasach licealnych, malarstwem zajęła się znacznie później. Na swojej drodze spotkała wiele osób, które ją wspierały i pomagały poznawać tajniki malarstwa a także służyły pomocą w organizowaniu wystaw. Pokazywała swoje obrazy m.in. w Bochni, Brzesku, Tarnogrodzie, Biłgoraju, Miechowie, Krakowie, Nowym Wiśniczu oraz wśród brytyjskiej Polonii w Coventry. Wiele obrazów znajduje się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Od kilku lat jest członkiem limanowskiego oddziału TPSP i uczestniczy w wystawach zbiorowych.

W swojej twórczości Teresa  Mrugacz preferuje malarstwo olejne o różnorodnej tematyce: kwiaty, pejzaże, martwą naturę, architekturę i portrety. Na swoich obrazach, z wielkim realizmem i wyczuciem koloru, ale też liryczną wrażliwością, przedstawia urokliwe miejsca, czasem już nieistniejące.

Kolejna pasją Teresy Mrugacz stała się renowacja i malowanie starych drewnianych skrzyń, zajęła się także renowacją starej kapliczki do skansenu w Laskowej. Zajmuje się również reżyserią spektakli  w kole teatralnym „Odeon” w Żegocinie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra