W Bochni pobiegli tropem wilczym ZDJĘCIA

Blisko 100 osób stanęło na starcie Biegu Tropem Wilczym, który odbył się w Bochni. Celem wydarzenia było upamiętnienie bohaterów podziemia niepodległościowego oraz promocja zdrowego trybu życia. Wszyscy uczestnicy pokonali trasę honorową liczącą 1963 m, która nawiązuje do 1963 roku, kiedy zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. „Lalek”. W biegu głównym na dystansie 4,2 kilometrów pobiegło blisko 50 osób.

Ostatecznie Bieg w kategorii mężczyzn wygrał, z czasem 11 min 54 sek. Krzysztof Filipek w Nowego Wiśnicza, zaś drugie i trzecie miejsca zajęli Artur Kopaczyński z Rzeszowa (reprezentujący 21 Batalion Logistyczny z Rzeszowa) i Seweryn Kaczmarczyk ze Starego Wiśnicza. W kategorii pań, z czasem 13 min 55 sek.,  zwyciężyła st. szer. Anna Wszołek, reprezentująca 11 Małopolską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej. Miejsce drugie zajęła Marzena Kałamarz z Przeworska (21 Batalion Logistyczny w Rzeszowa), a trzecia była Sylwia Badylak z Pogwizdowa. Okolicznościowe puchary wręczyli zwycięzcom starosta Bocheński Adam Korta, Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński oraz kapitan Paweł Samol.