Artykuł partnerski

W Concept Nieruchomości każdy z klientów jest traktowany wyjątkowo

Rozmowa z Adrianem Garusem współwłaścicielem Biura Nieruchomości Concept

Dlaczego przy zakupie mieszkania warto pójść do biura nieruchomości, a nie szukać czegoś na własną rękę?
Powodów jest wiele. Najważniejszy to ten, że powierzając zakup mieszkania ludziom, którzy się na tym znają unikniemy wielu z pozoru niewidocznych niebezpieczeństw. Potem mogą okazać się one komplikacjami trudnymi do pokonania. Nie wszyscy potrafimy np. czytać księgi wieczyste. Lepiej zatem zaufać firmie, która się na tym zna.

Concept Nieruchomości to  stosunkowo młoda firma, działająca na bocheńskim i brzeskim rynku od trzech lat…
Ale mająca spore doświadczenie. Stworzyliśmy ją razem z moim bratem Tomaszem. Pięć lat pracowaliśmy w Szwajcarii, gdzie prywatnie mieszkaliśmy razem z naszymi rodzinami. Tam zdobywaliśmy doświadczenie i podpatrywaliśmy najlepszych w branży nieruchomości. Te dobre praktyki przenosimy teraz na bocheńsko-brzeski grunt.

No właśnie, zapytam o te dobre praktyki odnosząc się hasła Concept Nieruchomości: „Nowy wymiar obsługi rynku nieruchomości”. Co to oznacza?
To przede wszystkim indywidualne podejście do każdego z naszych klientów. W Concept Nieruchomości każdy z klientów jest traktowany wyjątkowo. Jeśli ktoś powierza nam sprzedaż mieszkania, podpowiadamy, co zrobić, by zyskać atrakcyjniejszą cenę. Czasem wystarczy zmiana aranżacji taki „home staging”,  bywa, że potrzebny jest drobny remont, po którym mieszkanie zyska na wartości. Współpracujemy z architektami, mamy bardzo dobrych fachowców z branży budowlanej, stolarzy. Odmieniamy mieszkania. Gdy nasi klienci widzą efekt końcowy przecierają oczy ze zdumienia. Zdarza się także, że konieczne są duże zmiany. Mieliśmy klientkę, która przez dłuższy czas usiłowała sprzedać dość duże, bo 90-metrowe mieszkanie. Nie było chętnych. Gdy trafiła do nas zaproponowaliśmy podzielenie tego mieszkania na dwa mniejsze. Remont, wydzielenie odrębnych ksiąg wieczystych dla obu lokali i sprawy notarialne to wszystko wzięliśmy na siebie. I okazało się, że te dwa mieszkania  bez problemu udało się sprzedać za kwotę dużo większą, niż jedno duże. Prosty zabieg, a jaki efekt.

Ten nowy wymiar to pewnie także piękne fotografie ofert Concept Nieruchomości?
To też. Żyjemy w czasach ”obrazkowych”. Kupujemy oczami. Wykonywanie fotografii powierzyliśmy profesjonaliście, który od dawna działa na rynku. To Jakub Gasek. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasze oferty dobrze się prezentują.

Czy teraz to w ogóle jest dobry czas na kupno mieszkania?
Zawsze jest dobry, warto inwestować w nieruchomości, których wartość na rynku przecież cały czas rośnie. To bardzo opłacalna lokata. Czasem, ktoś chce zamienić mieszkanie z mniejszego na większe. Jesteśmy w stanie, oferując nowy lokal, ten stary przyjąć w rozliczeniu. Nie jest to u nas żaden problem, aby klienci mogli pozostać w starym mieszkaniu do czasu znalezienia i przygotowania tego nowego.

Concept Nieruchomości to także kompleksowa obsługa  klientów, którzy  szukają lokali pod wynajem?
I tu kolejny przykład z życia. Mieliśmy całkiem niedawno klienta, który był zainteresowany zakupem lokalu pod wynajem. Znaleźliśmy odpowiednie lokum, przygotowaliśmy go i wyposażyliśmy. A na koniec znaleźliśmy firmę wynajmującą. I jeszcze jeden przykład tego „nowego wymiaru obsługi”. Jesteśmy w stanie zorganizować  sprzedaż  lub zakup mieszkania także poza kancelarią notarialną. To dotyczy starszych osób, które mają problem z przemieszczaniem się. Współpracujemy z kancelarią, której notariusz całą procedurę  może przeprowadzić także w domu klienta. 

Jest to na pewno bardzo wygodne, ale pewnie dużo kosztuje…
A tu panią zaskoczę: wcale nie! Są to koszty, ale na pewno nie dużo większe, niż przy zwyczajowym akcie. Czasami jest to jednak jedyne możliwe wyjście. Powierzenie nam remontu także nie bardzo podraża koszty. Klient też przecież musiałby zapłacić za remont. Znalezienie dobrej ekipy czasami jest najtrudniejsze. Jak już wspomniałem mamy fantastyczny, zgrany zespół i bardzo dobrych fachowców. Co więcej, na wykonane prace dajemy gwarancję i rękojmię.

CONCEPT NIERUCHOMOŚCI
ul. Trudna 71
32-700 Bochnia
+48 734 417 336 | + 48 882 509 579
biuro@nieruchomosci-concept.pl
Strona FB


Góra